SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Kino Polska TV sprzedał akcje za 1,5 mln zł

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV, zbył pakiet akcji spółki za 1,45 mln zł.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i Stopklatki (fot. Marian Chrzan)Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i Stopklatki (fot. Marian Chrzan)

W komunikacie Kino Polska TV podano, że Bogusław Kisielewski w poniedziałek 22 maja w transakcjach podczas sesji giełdowej sprzedał 111 358 akcji spółki po 13 zł za sztukę.

22 maja na zamknięciu sesji kurs Kino Polska TV wynosił 13,60 zł. W zeszły poniedziałek było to 14,45 zł, co daje 286,4 mln zł kapitalizacji. Od początku stycznia akcje podrożały o 21 proc.

Bogusław Kisielewski jest prezesem Kino Polska TV od wiosny 2014 roku. Niedawno z zarządem spółki pożegnał się Berk Uziyel, a powołany w skład zarządu został Erwan Luherne, od prawie dwóch dekad związany z Canal+.

66 proc. akcji Kino Polska TV należy do koncernu SPI International, który w ostatnich miesiącach został przejęty przez Canal+.

W pierwszym kwartale br. grupa Kino Polska TV przy wzroście przychodów z umów z klientami o 6 proc. do 70,75 mln zł osiągnęła 13,47 mln zł zysku netto. Poprawiły się wyniki Zoom TV, natomiast Stopklatka zanotowała spadek wpływów i 120 tys. zł straty.

Władze firmy proponują, żeby spółka z zeszłorocznego zysku netto wypłaciła inwestorom dywidendę w wysokości 6,94 mln zł, po 35 groszy na akcję.

Dołącz do dyskusji: Prezes Kino Polska TV sprzedał akcje za 1,5 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl