SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Endomondo znika z rynku. Można zachować lub przenieść swoje dane

Sportowa platforma Endomondo zostanie zamknięta z końcem 2020 roku - ogłosiła firma Under Armour, producent aplikacji. Według zapowiedzi przed likwidacją usługi użytkownicy będą mogli pobrać swoje dane z Endomondo lub przenieść je do alternatywnej aplikacji o nazwie MapMyRun.

Article

Endomondo funkcjonuje na rynku od 2007 r. Jest to aplikacja przeznaczone na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS umożliwiająca monitorowanie aktywności w ok. 50 różnych dyscyplinach sportowych, m.in. w bieganiu, jeździe na rowerze, baseballu, boksie, tańcu i szermierce.

Aplikacja zapisuje przede wszystkim czas treningu, a także dystans i trasę uzyskaną dzięki modułowi GPS oraz intensywność treningu (np. wyliczając średnie tempo, średnią i maksymalną prędkość), a następnie przelicza to na spalone kalorie.

Producentem Endomondo jest firma Under Armour, sprzedawca odzieży, obuwia oraz akcesoriów sportowych. Od pewnego czasu Under Armour rozwija podobny do Endomondo projekt o nazwie MapMyRun, który jest płatną aplikacją, można  z niej korzystać za darmo przez 3 miesiące okresu próbnego.

Czytaj także: Rekordowy poziom wydatków na mobilne aplikacje

Endomondo znika z rynku

Teraz firma Under Armour poinformowała o końcu Endomondo. Od 31 grudnia 2020 r. aplikacja zniknie ze sklepów internetowych, a funkcjonujące u użytkowników instalacje nie będą już wspierane technicznie ani aktualizowane.

Producent zapowiada, że dane użytkowników Endomondo zostaną usunięte z serwerów z końcem marca 2021 r., jednak do 31 stycznia przyszłego roku będzie można je pobrać lub przenieść do aplikacji MapMyRun.

Under Armour informuje także, że użytkownicy Endomondo korzystający z płatnej wersji aplikacji otrzymają zwrot wpłaconych środków niewykorzystanych od 30 listopada br.

Operator Endomondo nie wyjaśnia powodów, dla których postanowił zamknąć popularną aplikację. W grę może wchodzić fakt, że Under Armour chce nakłonić użytkowników do korzystania z płatnej platformy MapMyRun.

Pobranie i przeniesienie danych

Koniec Endomondo nie oznacza, że użytkownicy tej platformy stracą wszystkie informacje dotyczące odbywanych przez nich ćwiczeń i treningów. Dane tego typu można pobrać lub przenieść do aplikacji MapMyRun.

Producent wyjaśnia, że aby pobrać swoje dane z Endomondo użytkownik musi się zalogować na konto z poziomu przeglądarki internetowej i skorzystać z sekcji Ustawienia. Następnie należy użyć opcji pobrania informacji w formie archiwum. W odpowiedzi na to użytkownik powinien otrzymać na swój adres e-mail link do archiwum zawierającego informacje zgromadzone na koncie.

Czytaj także: Under Armour ma pierwszy sklep w Polsce

Drugą alternatywą jest migracja danych z Endomondo na platformę MapMyRun. Aby skorzystać z takiej możliwości użytkownik musi najpierw zainstalować aplikację MapMyRun, a następnie zalogować się na konto w Endomondo. Tam należy wybrać funkcję Connect i kliknąć na Map My Fitness przy włączonej opcji synchronizacji treningów. W ten sposób do MapMyRun zostaną przeniesione dane użytkownika, ale nie wszystkie. Zabraknie wśród nich informacji m.in. na temat rekordów, planach treningowych, a także listy znajomych.

 

Dołącz do dyskusji: Endomondo znika z rynku. Można zachować lub przenieść swoje dane

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl