SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe funkcje w mObywatelu dla dużej grupy zawodowej

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się 2 nowe dokumenty: Legitymacja radcy prawnego i Legitymacja aplikanta radcowskiego. Dzięki nim kolejna grupa zawodowa – blisko 60 tys. osób – ma możliwość potwierdzania swoich uprawnień zawodowych za pomocą dokumentu w telefonie.

Radcy prawni i aplikanci radcowski – grupa blisko 60 tys. osób – dzięki najnowszej aktualizacji może korzystać ze swoich legitymacji zawodowych także w wersji elektronicznej. Dzięki temu potwierdzą swoje uprawnienia szybko, łatwo i bezpiecznie – za pomocą smartfona. 

Elektroniczna wersja tradycyjnej legitymacji

Nowe dokumenty w aplikacji to odpowiedniki tradycyjnych legitymacji. Można się nimi posłużyć np. w polskich instytucjach administracji publicznej czy wymiaru sprawiedliwości. Jednak warto zaznaczyć, że posiadanie ważnej legitymacji tradycyjnej jest niezbędne do korzystania z dokumentu w aplikacji. Z tego powodu cyfrowe legitymacje będą niedostępne dla osób, które nie mają tradycyjnej legitymacji oraz dla tych, których legitymacje są nieaktualne lub unieważnione. 

Z dokumentu w aplikacji skorzystają osoby, które: 

   • są zalogowanymi użytkownikami aplikacji mObywatel (potwierdziły swoją tożsamość za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej 
lub e-dowodu i dodały mDowód),  
   • są na liście radców prawnych lub aplikantów radcowskich właściwej okręgowej izby radców prawnych.  

Co ważne, raz dodane do aplikacji dokumenty działają również w trybie offline, czyli bez dostępu do internetu. 

Bez dostępu do internetu nie można tylko: 
   • zaktualizować dokumentu,  
   • potwierdzić go za pomocą kodu QR.  

Aplikacja mObywatel ma ponad 16 mln pobrań. 

Dołącz do dyskusji: Nowe funkcje w mObywatelu dla dużej grupy zawodowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl