SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Power TV nie może doczekać się przedłużenia polskiej koncesji. Planuje wystąpić do zagranicznego regulatora

Choć koncesja dla kanału Power TV wygaśnie za nieco ponad dwa miesiące, to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal jej nie przedłużyła. Właściciel stacji Michał Winnicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiada, że wystąpi o koncesję w innym państwie Unii Europejskiej.

Kanał muzyczny Power TVKanał muzyczny Power TV

Koncesja dla Power TV wygasa 7 października. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić w KRRiT, decyzja mogłaby już zapaść, gdyby nadawca muzycznej stacji szybciej odpowiadał na pisma regulatora. Grupa MWE, do której należy kanał, ma przesyłać odpowiedzi w ostatniej chwili.

- Odpisujemy na pisma zawsze w terminie. Jesteśmy małą firmą, która prowadzi wiele ogólnopolskich i międzynarodowych projektów telewizyjnych. Zawsze staramy się odpowiadać na wszelkie pisma bez zbędnej zwłoki, ale czasami fizycznie nie jest to możliwe w ciągu 1 dnia. Czekamy na opinie kancelarii prawnej, wszystko weryfikujemy, aby przesyłane przez nas odpowiedzi spełniały wszystkie wymagania regulatora – tłumaczy Winnicki.

Koncesja w Czechach, Hiszpanii lub Holandii

Nadawca nie wyklucza, że będzie ubiegał się o koncesję poza Polską.

- Jestem mocno zaniepokojony faktem, że KRRIT jeszcze nie przedłużyła koncesji dla programu telewizyjnego Power TV. Jeśli nie otrzymamy nowej koncesji do końca lipca, to będziemy musieli złożyć wniosek o uzyskanie koncesji gdzieś zagranicą np. w Czechach lub w Hiszpanii czy Holandii, gdzie koncesje posiadają zagraniczne koncerny medialne działające też w Polsce. Ja jako Polak wolałbym, aby moje polskie programy telewizyjne płaciły podatki w Polsce, bo tutaj nadają i tutaj dają miejsca pracy – mówił kilka dni temu właściciel Grupy MWE.

KRRiT w lipcu nie przedłużyła koncesji Power TV, a następne posiedzenie regulatora zaplanowano dopiero na 23 sierpnia. Najwcześniej wtedy może odbyć się głosowanie w sprawie stacji. 

Grupa MWE może pójść w ślady TVN24 i TVN7. KRRiT niemal do ostatniej chwili nie mogła podjąć decyzji w sprawie przedłużenia koncesji tych stacji. Udzielił je holenderski regulator Commisariaat vor de Media z zastrzeżeniem, że zaczną obowiązywać, jeśli KRRiT nie podejmie analogicznych decyzji. Ostatecznie kanały TVN Warner Bros. Discovery otrzymały polskie koncesje i holenderskie nie były potrzebne.

Bez odwołania od kary za alkohol w teledysku

W trakcie postępowania rekoncesyjnego KRRiT przeprowadziła monitoring Power TV. Wówczas pojawiły się zastrzeżenia dotyczące teledysku „Wypijemy Popłyniemy” zespołu „Weekend” z 2015 roku. W klipie emitowanym przed godziną 20 pojawili się m.in. mężczyźni spożywający alkohol i atrakcyjne kobiety. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości, reklamy alkoholu nie mogą kojarzyć się z atrakcyjnością fizyczną. Między 20 a 6 zakazana jest też promocja piwa. Choć teledysk emitowały też inne stacje, to przewodniczący KRRiT zdecydował o nałożeniu 30 tys. zł kary na nadawcę Power TV.

- Nie odwołaliśmy się od kary nałożonej za emisję teledysku „Weekend - Wypijemy popłyniemy” w Power TV. Radosław Liszewski jest wykonawcą tej piosenki, ale nie jest jej jedynym twórcą. To utwór skomponowany przez ś.p. Romualda Lipko (klawiszowca zespołu Budka Suflera). Autorem tekstu jest Marek Dutkiewicz - autor wielu piosenek na wysokim poziomie. Nie wiem czy w trakcie kontrolowania tej piosenki KRRIT zapytała o interpretację tekstu jej autora - zauważa Winnicki.

Z danych Nielsena wynika, że w 2022 roku Power TV miał  0,02 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: Power TV nie może doczekać się przedłużenia polskiej koncesji. Planuje wystąpić do zagranicznego regulatora

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WściekłyChopin
PowerTv to nie stacja polityczna. Żeby KRRiT tak chciała postąpić z TVNem, łamiącym notorycznie wszelkie prawa....
PowerTv w naziemnej Tv!!
odpowiedź
User
FortepianDlaChopina
PowerTv to nie stacja polityczna. Żeby KRRiT tak chciała postąpić z TVNem, łamiącym notorycznie wszelkie prawa....
PowerTv w naziemnej Tv!!

A jakie to ma znaczenie czy to stacja polityczna, czy nie i jakie to notorycznie wszelka prawa łamie TVN, wymienisz choć trzy?
odpowiedź
User
Hanna
Stacja polityczna to TVP a oskarżanie TVN za upolitycznienie to kłamstwa szerzone przez hejt pisowski.
odpowiedź