SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus liderem rankingu internetu mobilnego

Serwis SpeedTest.pl opublikował wyniki zestawienia szybkości internetu za drugi kwartał 2023 roku. Plus ze średnią szybkością pobierania danych 51,6 Mb/s zajął pierwsze miejsce w ogólnym rankingu internetu mobilnego – 5G, 4G i 3G. Ponadto Plus zdominował ranking najszybszej technologii 5G, osiągając średnią 138 Mb/s.

Fot. PixabayFot. Pixabay

Plus zaznacza, że dzięki udostępnieniu 5G wszystkim klientom, stałemu poszerzaniu zasięgu oraz szerokiemu portfolio przystępnych cenowo urządzeń najnowocześniejsza technologia internetu mobilnego stała się powszechnie dostępna dla klientów. W rezultacie Plus, drugi kwartał z rzędu, zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu publikowanym przez serwis SpeedTest.pl.

Ranking internetu mobilnego SpeedTest.pl za drugi kwartał br. powstał na podstawie około 813 tys. pomiarów obejmujących wszystkie technologie internetu mobilnego – 5G, 4G i 3G – u wszystkich operatorów w Polsce. W okresie od kwietnia do czerwca Plus zdecydowanie umocnił swoją pozycję na najwyższym stopniu podium w odniesieniu do pozostałych operatorów. Średnia prędkość pobierania w sieci Plusa wzrosła o 7 Mb/s w porównaniu z ostatnim zestawieniem i wyniosła 51,6 Mb/s.

Czytaj też: Huawei zadowolony z aukcji 5G. „Orange i T-Mobile mogą chcieć zaistnieć najmocniej”

Plus podkreśla, że „od zawsze” zajmuje pierwsze miejsce w rankingach internetu 5G publikowanych przez SpeedTest.pl. W drugim kwartale br. użytkownicy serwisu wykonali ponad 69 tys. testów w tej technologii. Zestawienie wykazało, że 5G Plusa dominuje pod względem kluczowego parametru, jakim jest prędkość pobierania danych. Średnia szybkość odbierania danych z wykorzystaniem 5G w pozostałych sieciach była wolniejsza o ponad 62 Mb/s.

W połowie czerwca Plus uruchomił nowość – 5G Ultra. Dzięki agregacji trzech pasm – dwóch w technologii 5G (2600 MHz i 2100 MHz) oraz dodatkowo warstwy 4G (1800 MHz)– internet mobilny w Plusie stał się jeszcze szybszy. 5G Ultra jest bezpłatnie dostępne dla wszystkich klientów Plusa, którzy przebywają w zasięgu i posiadają kompatybilne urządzenie.

Dla użytkowników oznacza to jeszcze szybsze pobieranie plików, niezakłócone spotkania online, komfortową pracę i naukę zdalną oraz płynne oglądanie wideo w najwyższej jakości. Stopniowe upowszechnienie 5G Ultra wśród klientów, z czasem przełoży się na dalszy wzrost średnich prędkości internetu mobilnego w sieci Plusa.

Plus należy do grupy Cyfrowy Polsat. W pierwszym kwartale br. grupa zanotowała wzrost wpływów o 7,1 proc., głównie dzięki wyższej sprzedaży sprzętu, a jej zysk netto skurczył się o 212,8 do 71 mln zł. Firma na obsługę zadłużenia wydała 179 mln zł więcej niż przed rokiem.

Dołącz do dyskusji: Plus liderem rankingu internetu mobilnego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl