SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

L'Oreal wprowadzi butelkę produkowaną z emisji dwutlenku węgla

Firma kosmetyczna L'Oreal współnie z Total i LanzaTech pracuje nad pierwszą plastikową butelką na kosmetyki wyprodukowaną w wyniku przemysłowych emisji dwutlenku węgla. Na rynek ma trafić w 2024 roku.

Article

W ramach współpracy te trzy firmy rozpoczynają prace nad produkcją trwałego plastiku, a LanzaTech będzie wychwytywać przemysłowe emisje dwutlenku węgla i przetwarzać je na etanol za pomocą unikalnego procesu biologicznego.

Następnie firma Total przekształci etanol w etylen przed jego polimeryzacją w polietylen, który ma takie same właściwości techniczne jak jego kopalny odpowiednik. Następnie L'Oréal wykorzysta polietylen do produkcji opakowań o tej samej jakości i właściwościach, co konwencjonalny polietylen.

Firmy podkreślają w wydanym oświadczeniu, że proces ten dowodzi, że przemysłowe emisje dwutlenku węgla można wykorzystać do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, a partnerstwo toruje drogę nowym możliwościom.

- Partnerzy zamierzają teraz kontynuować współpracę nad skalowaniem produkcji tych zrównoważonych tworzyw sztucznych i nie możemy się doczekać współpracy ze wszystkimi, którzy chcą przyłączyć się do nich i zobowiązać się do stosowania nowych zrównoważonych tworzyw sztucznych - poinformował L'Oreal.

- L'Oréal stale poprawia wpływ swoich opakowań na środowisko. Dzięki tej innowacji przekształcającej emisje dwutlenku węgla w polietylen, naszym celem jest opracowanie nowego zrównoważonego rozwiązania w zakresie opakowań. Mamy ambicję, aby wykorzystać ten zrównoważony materiał w naszej butelce szamponu i odżywki do 2024 roku i mamy nadzieję, że inne firmy dołączą do nas, wykorzystując tę ​​przełomową innowację - powiedział Jacques Playe, dyrektor L'Oréal ds. opakowań i rozwoju.

Dołącz do dyskusji: L'Oreal wprowadzi butelkę produkowaną z emisji dwutlenku węgla

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
-=x=-
Skoro robią tkaniny z wydzieliny dup chińskich robaków...
odpowiedź