SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Meta wprowadza zabezpieczenia dla nastolatków na Instagramie i Facebooku

Firma Meta ogłosiła nowe narzędzia i zasoby ochronne skupiające się na rodzajach treści oglądanych przez nastolatków na Instagramie i Facebooku, w tym egzekwowanie bardziej restrykcyjnych ustawień kontroli treści, rozszerzone ograniczenia dotyczące treści związane z samookaleczeniem oraz monity powiązane z ustawieniami prywatności.

- Te zasady odzwierciedlają aktualne zrozumienie i wytyczne ekspertów dotyczące bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia nastolatków. W miarę postępu tych zmian rodzice mają dobrą okazję do rozmów z nastolatkami na temat radzenia sobie z trudnymi tematami – mówi Rachel Rodgers, profesor nadzwyczajny na wydziale psychologii stosowanej na Northeastern University.

Na początek Meta zmienia swoją politykę kontroli rekomendacji treści dla nastolatków, nakładając na wszystkich nastolatków – nie tylko nowych użytkowników – obowiązek przestrzegania najbardziej restrykcyjnego ustawienia „Wrażliwa kontrola treści” na Instagramie i „Redukuj” na Facebooku, .ukiwarkach i eksploratorach, wyjaśnia firma.

Ukryte wyniki wyszukiwania kontrowersyjnych treści

Meta zacznie także ukrywać przed wszystkimi użytkownikami więcej wyników związanych z treściami dotyczącymi osobistych zmagań ludzi z samobójstwami, samookaleczeniami i zaburzeniami odżywiania. Ten typ treści jest technicznie dozwolony na platformach Meta, ale Instagram będzie teraz przekierowywał użytkowników do oficjalnych usług pomocy, gdy będą szukać terminów związanych z samookaleczeniem.

Ponadto firma ograniczy teraz dostęp nastolatków do powiązanych rekomendacji dotyczących treści związanych z samookaleczaniem w Reels, Explore, Feed i Stories, nawet jeśli treści są publikowane przez obserwowany przez nich profil.

Wreszcie Meta będzie zachęcać nastoletnich użytkowników do częstszego sprawdzania ustawień bezpieczeństwa i prywatności na Instagramie i Facebooku za pomocą nowych powiadomień, które zachęcą ich do aktualizacji ustawień w celu zapewnienia bardziej prywatności.

„Jeśli nastolatki zdecydują się na opcję „Włącz zalecane ustawienia”, automatycznie zmienimy ich ustawienia, aby ograniczyć możliwość ponownego publikowania ich treści, oznaczania ich, wspominania o nich lub dołączania ich treści do remiksów Reels” – twierdzi firma. „Zapewnimy również, że tylko ich obserwujący będą mogli wysyłać do nich wiadomości i pomagać w ukrywaniu obraźliwych komentarzy”.

Meta twierdzi, że zaczęła już wprowadzać te zmiany wśród nastolatków poniżej 18 roku życia. W nadchodzących miesiącach pojawią się na Instagramie i Facebooku.

Dołącz do dyskusji: Meta wprowadza zabezpieczenia dla nastolatków na Instagramie i Facebooku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl