SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix podnosi ceny abonamentów w USA

Netflix zdecydował się na podwyżki cen za usługę w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie więcej zapłacą za wszystkie pakiety poza podstawowym.

Fot. PixabayArticle

Cena pakietu Standard wzrosła w USA z 12,99 do 13,99 dolarów za miesiąc. W tym abonamencie użytkownicy mogą korzystać z Netfliksa na dwóch ekranach jednocześnie, w rozdzielczości HD (1080p.).

Za najwyższy pakiet Premium Amerykanie zapłacą 17,99 dolarów zamiast dotychczasowych 15,99 dolarów. W ramach tego abonamentu, klienci mogą oglądać treści z Netfliksa na czterech urządzeniach jednocześnie w najwyższej jakości z 4K, HDR i Dolby Atmos.

Bez zmian utrzymuje się cena podstawowego planu abonamentowego Netfliksa. Amerykańscy klienci mogą korzystać z serwisu w cenie 8,99 dolarów na jednym urządzeniu w rozdzielczości SD.  

Dla Amerykanów to pierwsza podwyższa cen Netfliksa od stycznia 2019r. Ma zostać wprowadzona w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

- Aktualizujemy nasz cennik, aby w dalszym ciągu oferować większą różnorodność filmów, seriali i programów - wyjaśniają przedstawiciele Netfliksa w oświadczeniu.

W Europie najwięcej za Netfliksa płacą użytkownicy z krajów skandynawskich i Szwajcarii, najmniej w Turcji. W Polsce dostęp do serwisu kosztuje odpowiednio 34, 43 oraz 52 zł miesięcznie (Basic, Standard i Premium).

Podwyżki cen Netfliksa także w Polsce?

Jak informują przedstawiciele Netfliksa nowe ceny abonamentów w USA nie wpłyną na podniesienie cen za usługę w innych regionach świata.

W ostatnich tygodniach amerykańscy analitycy przewidywali, ze Netflix podniesie ceny dla klientów z rodzimego rynku. Alex Giaimo, analityk banku inwestycyjnego Jefferies, we wrześniu prognozował podwyżki za dostęp do Netfliksa rzędu 1-2 dolarów miesięcznie za pakiet. W dalszej kolejności podwyżki obejmą jego zdaniem Kanadę, Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Analityk wyjaśniał, że chociaż Netflix znajduje się obecnie w dobrej kondycji finansowej, to może potrzebować coraz więcej środków na rozwój swojego biznesu. Tylko w październiku br. serwis zaoferuje użytkownikom 59 oryginalnych filmów i seriali, których produkcja pochłania poważne kwoty.

Netflix latem zyskał tylko 2,2 mln subskrybentów

W drugim kwartale br. Netflix osiągnął wzrost przychodów o 24,9 proc. do 6,15 mld dolarów oraz 720 mln dolarów zysku netto. Liczba jego subskrybentów zwiększyła się o 10,09 mln do 192,95 mln.

W trzecim kwartale br. liczba subskrybentów Netflixa zwiększyła się tylko o 2,2 mln do 201,15 mln.

Według badania Gemius/PBI we wrześniu br. przeglądarkową wersję Netfliksa odwiedziło 4,9 mln polskich internautów, wykonując 64 mln odsłon.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Comapritech wynika, że może ich być 900 tys.

W 2019 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 15 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2020 roku może to być kwota 17,3 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Netflix podnosi ceny abonamentów w USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl