SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiana prezesa Orange Polska. Obecny odejdzie do Rumunii

Od września Liudmila Climoc zastąpi Juliena Ducarroza na stanowisku prezesa Orange Polska. Obecny szef operatora zostanie prezesem Orange Romania.

Liudmila Climoc, fot. materiały prasowe OrangeLiudmila Climoc, fot. materiały prasowe Orange

Orange Polska będzie trzecim krajem Grupy Orange, w którym Liudmila Climoc obejmie stanowisko prezeski zarządu. Climoc ma 25 lat doświadczenia w telekomunikacji. W 2008 r. została prezeską Orange Moldova, a od 2016 kieruje Orange Romania.

Operator podkreśla w komunikacie, że w trakcie jej kadencji Orange Romania przeszedł kompleksową transformację ze spółki działającej wyłącznie na rynku telefonii komórkowej w operatora w pełni konwergentnego, która rozpoczęła się w 2016 roku wraz z uruchomieniem pierwszych usług pakietowych dla klientów indywidualnych i była kontynuowana wraz z rozwojem zasięgu światłowodów. W 2021 roku firma przyspieszyła realizację strategii konwergentnej, nabywając większościowy pakiet akcji Orange Romania Communications (poprzednio Telekom Romania Communications).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- W ciągu siedmiu lat jej prezesury, Liudmila i jej zespół w Rumunii zrealizowali wiele innowacyjnych projektów, takich jak uruchomienie usług 5G, wykazując się kreatywnością, entuzjazmem i niesłabnącą energią. Co ważniejsze, Ludmiła przeprowadziła transformację Orange Romania z operatora komórkowego w operatora konwergentnego. Jest przywódczynią o wysokich kompetencjach i jestem przekonana, że jest w stanie zapewnić zrównoważony wzrost i kontynuować misję Juliena w Polsce - mówi Mari-Noëlle Jégo-Laveissire, wiceprezeska Grupy Orange odpowiedzialna za Europę (poza Francją) i wiceprzewodnicząca rady nadzorczej Orange Polska.

Julien Ducarroz prezesem Orange Polska przez 3 lata

Julien Ducarroz stanowisko prezesa Orange Polska objął we wrześniu 2020 roku. - Dzięki swojej pasji i umiejętnościom Julien dokonał ważnej zmiany w Orange Polska. Opracował strategię na niespokojne czasy i osiągnął wyniki finansowe i komercyjne znacznie powyżej oczekiwań, co pozwoliło firmie na rozwój i umocnienie pozycji rynkowej pomimo płynących z otoczenia przeciwności. Dziękuję Julienowi za prowadzenie zespołu Orange Polska z dobrą energią przez trudny czas pandemii i poważnych zawirowań w geopolityce i w otoczeniu makroekonomicznym, wynikających z wojny w Ukrainie. Jestem przekonana, że równie skutecznie poradzi sobie z wyzwaniami w Bukareszcie - podkreśla Mari-Noëlle Jégo-Laveissire.

- W trakcie swojej kadencji Julien z nawiązką zrealizował plan, który przedstawił obejmując stery w Orange Polska. Przestawił firmę na nowe tory, wprowadzając bardziej zwinny i elastyczny model pracy, niezbędny w dzisiejszych realiach. A przede wszystkim - jest inspirującym liderem, na którego pomysłach możemy dalej budować - dodaje Maciej Witucki przewodniczący rady nadzorczej Orange Polska.

Przed dołączeniem do Orange Polska Ducarroz przez ostatnie cztery lata był prezesem Orange Mołdawia. W latach 2008-2016 pracował w Orange Rumunia jako dyrektor handlowy i członek wykonawczy zarządu. Pracował też w innych spółkach koncernu Orange, jest z nim związany od 2002 roku.

W pierwszym kwartale br. grupa Orange Polska przy wzroście wpływów o 7,1 proc. do 3,14 mld zł osiągnęła 270 mln zł zysku netto, najwięcej od wielu lat. Sprzedaż sprzętu, na czele ze smartfonami, poszła w górę o 40 proc., telekom na koniec marca miał już 1,22 mln klientów internetu światłowodowego.

Dołącz do dyskusji: Zmiana prezesa Orange Polska. Obecny odejdzie do Rumunii

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wołoch
Polska spółka zasługuje na prezeskę z Rumunii.
odpowiedź
User
go
dobry Panie, przeca to genetyczny facet...
odpowiedź