SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen już bez PKN w nazwie. Logo się nie zmieni

Od 3 lipca tego roku Polski Koncern Naftowy Orlen SA zmienia nazwę na Orlen SA - przekazał w poniedziałkowym komunikacie koncern. Sąd rejonowy w Łodzi zarejestrował zamiany w statucie spółki - dodano.

"Na podstawie danych z Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego powziął informację o rejestracji w dniu 3 lipca 2023 roku przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego, zmian Statutu ORLEN S.A. uchwalonych przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie ORLEN S.A. 21 czerwca 2023 roku ("ZWZ")" - przekazano.

Dodano, że tym samym 3 lipca br. "nastąpiła zmiana firmy (nazwy) Spółki z dotychczasowej: Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. na: ORLEN S.A.".

Przekazano, że zarejestrowane zmiany statutu spółki zostały uchwalone uchwałą ZWZ nr 58 w dniu 21 czerwca 2023 r. Jak wskazano, sąd zarejestrował zmiany statutu spółki, z których wynika, że spółka, która działa pod firmą: Orlen Spółka Akcyjna "może używać skrótu firmy: Orlen S.A.".

Logo Orlenu dalej z orłem

- Nowa nazwa odzwierciedla rzeczywisty zakres działalności multienergetycznego koncernu oraz strategiczne kierunki jego rozwoju, wśród których jest morska energetyka wiatrowa, energetyka jądrowa, produkcja wodoru i paliw syntetycznych, a także zielona petrochemia. Tylko w pierwszym kwartale tego roku aż 70 proc. wartości Grupy Orlen zostało wygenerowane w segmentach niezwiązanych z przerobem ropy naftowej. W tym kontekście zmiana nazwy jest naturalna - stwierdził w komunikacie Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

Koncern zaznaczył, że zmiana jego nazwy nie pociąga za sobą konieczności rebrandingu, ponieważ w identyfikacji wizualnej spółki na potrzeby marketingowe wykorzystywana jest tylko nazwa „Orlen" i biało-czerwone logo przedstawiające głowę orła. To się nie zmieni.

Orlen kupił Energę, PGNiG i część Grupy Lotos

Grupa Orlen ma siedem rafinerii: cztery w Polsce - w tym największą w Płocku, a także dwie w Czechach i jedną na Litwie. Ma też ok. 3,1 tys. stacji paliw w Polsce, Niemczech, Czechach oraz na Słowacji, Litwie i na Węgrzech. Grupa Orlen posiada również rozbudowany segment petrochemiczny. Realizuje ponadto szereg inwestycji związanych z energetyką odnawialną, jak farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.

W lutym tego roku Orlen zaktualizował strategię Grupy Orlen do 2030 r., uwzględniając priorytetowe cele multienergetycznego koncernu, jaki powstał po fuzji z Grupą Energa, Grupą Lotos i PGNiG. Dokument ten zakłada, że do końca dekady nakłady inwestycyjne Grupy Orlen wyniosą ok. 320 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Orlen już bez PKN w nazwie. Logo się nie zmieni

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
2015
Gdyby zarządzał ten o mściwej twarzy, jak mu tam (?), Krawiec (?), byłby całościowy rebranding łącznie z wystrojem twarzy. I z pół miliarda dla zewnętrznych agencyjek, foremek z Gdańska
odpowiedź
User
Jarosław K.
Po co ta zmiana? PISowskie Koryto Narodowe Orlen to nazwa idealnie oddająca realia.
odpowiedź
User
Trobek
Biorą nasze pieniadze i zostały od TVP 2,8mln
odpowiedź