SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Papaya Films dalej rośnie, zarobiła na czysto prawie 6 mln zł

Dom produkcyjny Papaya Films, realizujący głównie reklamy i teledyski, w ub.r. osiągnął rekordowe w swojej historii przychody - 143,88 mln zł. Zysk netto spółki wyniósł 5,94 mln zł, z czego 4,7 mln zł zostanie wypłacone jako dywidenda.

Kacper Sawicki, prezes i większościowy udziałowiec Papaya FilmsKacper Sawicki, prezes i większościowy udziałowiec Papaya Films

Wpływy Papaya Films w ub.r. zwiększyły się o 9,1 proc. - ze 131,92 do 143,88 mln zł. Te krajowe poszły w górę z 88,3 do 98,09 mln zł, a te z zagranicy - z 43,62 do 45,79 mln zł.

W ub.r. firma oprócz realizacji reklam (w sprawozdaniu wyliczyła, że pracowała dla takich klientów jak m.in. McDonald’s, Asahi, Nivea, 3M, eObuwie, Modivo, PKO BP, ING Bank Śląski, Play, T-Mobile, Jaguar i Tarczyński) zajęła się produkcją filmu dokumentalnego o Robercie Lewandowskim, który na należącej do Amazona platformie Prime Video pojawił się wiosną br.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Koszty operacyjne Papaya Films zwiększyły się w ub.r. o 8 proc. do 136,54 mln zł, z czego wydatki na usługi obce poszły w górę ze 113,48 do 120,6 mln zł. Zwiększyły się też nakłady na wynagrodzenia (z 7,22 do 9,38 mln zł), inne świadczenia pracownicze (z 676,8 do 719,3 tys. zł), zużycie materiałów i energii (z 1,2 do 1,34 mln zł) oraz koszty określone jako pozostałe (z 3,38 do 3,8 mln zł).

Na poziomie operacyjnym zysk spółki wzrósł z 6,52 do 7,23 mln zł, a na poziomie netto - z 5,49 do 5,94 mln zł.

Z zeszłorocznego zysku 4,7 mln zł otrzymają udziałowcy Papaya Films (75 proc. walorów ma jej prezes Kacper Sawicki, a 25 proc. pełniący funkcję prokurenta Paweł Bondarowicz), natomiast 1,24 mln zł zasili kapitał rezerwowy.

Rekordowy w swojej historii zysk netto - 11,92 mln zł przy 111,07 mln zł przychodów - spółka osiągnęła w 2019 roku. Natomiast rok później, wraz z wybuchem epidemii, jej wpływy zmalały do 99,59 mln zł, a zysk netto do 6,2 mln zł.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2022, a poprzedni - 2021

Sawicki: produkcje komercyjne głównym źródłem przychodu Papaya Films

- Do rekordowego wyniku sprzedaży w całej historii działania Papaya Films na rynku podchodzimy z satysfakcją oraz refleksją. To nie tylko potwierdzenie skuteczności obranej przez nas długofalowej strategii zrównoważonego rozwoju, ale przede wszystkim skutek twórczej i ciężkiej pracy całego zespołu w niełatwym czasie, za które przekazuję mocne 'kudos' i serdeczne podziękowania - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Kacper Sawicki, założyciel i prezes Papaya Films.

Sawicki podkreśla, że jego studio w ubiegłym roku rozwijało nowe obszary działalności, np. produkcja formatów dokumentalnych dla platform streamingowych, a także własne inicjatywy rynkowe.

- Nie tylko obroniliśmy te obszary, ale tez konsekwentnie przeprowadziliśmy zaplanowane inicjatywy, rozwijając biznes. O ile sektor produkcji komercyjnych pozostaje wiodącym źródłem przychodu Papaya Films, mocno postawiliśmy na formaty oryginalne. Sukces takich realizacji z 2022 roku, jak serial Wilk, czy dokument "Lewandowski nieZnany" pozwala nam kontynuować przyjętą ścieżkę z przekonaniem, że ma ona głębokie uzasadnienie. Pozostaliśmy także konsekwentni w realizacji naszych przedsięwzięć na stałe wpisanych w coroczny kalendarz wspierania i promocji młodych talentów inicjując kolejną edycję Papaya New Directors.

- Rok 2022 postawił szereg wyzwań firmom szeroko pojętej branży marketingowej. Jednym z nich było podjęcie decyzji, na ile kontynuować planowane inwestycje, szczególnie te, które nie mają szybkiego zwrotu i natychmiastowego impaktu na rozwój. Takim obszarem jest ESG. W Papaya Films uznaliśmy, że to długofalowa strategia i przyjęliśmy jej realizację w minionym roku bez zmian i ograniczeń. W efekcie, uzyskując rekordowy wynik finansowy utrzymaliśmy także planowy kurs na ścieżce zrównoważonego wzrostu - podsumowuje z kolei Justyna Górniak, chief growth officer Papaya Films.

Dołącz do dyskusji: Papaya Films dalej rośnie, zarobiła na czysto prawie 6 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Durian
Durian
odpowiedź