SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spotify podnosi ceny subskrypcji

Platforma streamingowa Spotify ogłosiła podwyżkę cen swoich pakietów subskrypcyjnych w kilkudziesięciu krajach, m.in. USA. W Polsce ceny pozostaną bez zmian.

W Stanach Zjednoczonych miesięczne stawki za poszczególne pakiety Spotify rosną następująco:
- Individual: z 9,99 do 10,99 dolarów,
- Duo: z 12,99 do 14,99 dolarów,
- Family: 15,99 do 16,99 dolarów,
- Student: z 4,99 do 5,99 dolarów.

W komunikacie platforma wskazała rozwój oferty treści i funkcjonalności od swojego startu w 2008 roku. - Krajobraz rynku ciągle się zmieniał. Dlatego żebyśmy mogli dalej wprowadzać innowacje, zmieniamy ceny pakietów premium w grupie krajów - wyjaśniła.

Ile Spotify premium kosztuje w Polsce

Podwyżka zostanie wprowadzona w ponad 50 państwach - oprócz USA m.in. w Kanadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Meksyku i Australii. Na liście są też niektóre kraje z Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. Bułgaria, Kosowo, Słowacja, Słowenia, Litwa i Estonia, nie ma tam natomiast Polski.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

U nas subskrypcje na Spotify nadal będą kosztowały miesięcznie od 9,99 zł (pakiet Student) do 29,99 zł (Family).

Obecni subskrybenci o podwyżkach zostaną poinformowani mailowo, na dotychczasowych warunkach będą mogli korzystać z platformy jeszcze przez miesiąc.

W pierwszej połowie br. Spotify w ramach dwóch rund zwolnień pożegnała się z ok. 800 pracownikami. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/spotify-podcasty-zwolnienia

W pierwszym kwartale br. koncern zyskał netto 22 mln niepłacących użytkowników i 5 mln subskrybentów. Przy wzroście przychodów o 14 proc. do 3,04 mld euro miał 225 mln euro straty netto, bo zwiększył wydatki o ponad jedną trzecią.

Od początku stycznia br. kurs akcji Spotify poszedł w górę o ponad 100 proc.

Dołącz do dyskusji: Spotify podnosi ceny subskrypcji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AU
Cennik to kalka cennika AppleMusic z USA (z wyjątkiem pakietu Duo, który nie ma odpowiednika), przy czym abonent Apple Music w tej cenie otrzymuje w standardzie kompresję bezstratną, dźwięk przestrzenny.
odpowiedź