SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pomagam.pl: wpływy 42 proc. w górę, 2,7 mln zł dla udziałowców

Spółka Crowding zarządzająca platformą Pomagam.pl do zbiórek internetowych, głównie na cele charytatywne, w ub.r. zwiększyła przychody o 42,1 proc. do 9,41 mln zł. Jej zysk netto wzrósł z 2,04 do 2,68 mln zł, w całości zostanie wypłacony udziałowcom - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Przychody Crowding z podstawowej działalności operacyjnej wzrosły w ub.r. z 2,79 do 2,92 mln zł, natomiast wpływy i zyski określone jako pozostałe podskoczyły z 3,83 do 6,49 mln zł.

Na Pomagam.pl samo zakładanie zbiórek jest darmowe, natomiast zgodnie z zasadami obowiązującymi do czerwca br. spółka pobierała 7,5 proc. od wszystkich wpłaconych kwot. - Na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności - podkreślano.

Pomagam.pl jest, oprócz Zrzutki i Siepomaga.pl, jedną z najpopularniejszych witryn do zbiórek internetowych. Przeważają na niej zbiórki charytatywne: dla osób z niepełnosprawnościami i ciężkimi chorobami, dotkniętymi różnymi tragediami życiowymi i opiekującymi się zwierzętami. Od lutego ub.r. przeprowadzono też wiele zbiórek na wsparcie Ukrainy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Koszty operacyjne wydawcy Pomagam.pl zwiększyły się w ub.r. o 53 proc. do 6,72 mln zł, z czego te określone jako pozostałe wydatki operacyjne - z 3,73 do 5,68 mln zł, a wydatki pracownicze - z 485,7 do 983,4 tys. zł. Natomiast kwota zapłaconego podatku dochodowego skurczyła się z 200,9 do 8 tys. zł.

Spółka zarobiła w ub.r. na czysto 2,68 mln zł, wobec 2,04 mln zł rok wcześniej. Zeszłoroczny zysk netto w całości trafi do udziałowców: Jakuba Dobieszewskiego (ma 90,4 proc. walorów) i Łukasza Wróbla (9,6 proc.). Pierwszą transzę wypłacono im do końca kwietnia, a ostatnią dostaną do końca lipca.

Jak opisywaliśmy szczegółowo, w ub.r. wspólnicy otrzymali łącznie 4,5 mln zł: 1,46 mln zł zysku netto z poprzedniego roku oraz 3,04 mln zł niepodzielonych dotąd zysków z wcześniejszych lat. Na koniec ub.r. kapitał własny spółki wynosił 6,7 tys. zł, a w kapitale zapasowym było 159,7 tys. zł.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2022, a poprzedni - 2021

Dołącz do dyskusji: Pomagam.pl: wpływy 42 proc. w górę, 2,7 mln zł dla udziałowców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl