SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Publicis Media z globalnym budżetem mediowym Spotify

Firma Spotify, zajmująca się streamingiem muzyki, powierzyła Publicis Media globalny budżet mediowy po przetargu, który rozpoczął się w zeszłym roku.

Według agencji badawczej COMvergence, Spotify wydała w ubiegłym roku szacunkowo 240 milionów dolarów kampanie w mediach. 

Obecnie obsługą mediową Spotify zajmują się agencje mediowe należące do Interpublic. Oficjalne przekazanie obsługi mediowej do Publicis Media zaplanowano na czerwiec. 

Dedykowana jednostka do obsługi Spotify

Publicis Media w celu obsługi mediowej Spotify utworzyła dedykowaną jednostkę o nazwie OneVibe.
Agencja ta ma zająć się planowaniem i zakupem mediów na poziomie globalnym i regionalnym oraz marketingiem wydajnościowym. 
Platforma nadal będzie dokonywać zakupów w mediach społecznościowych za pośrednictwem swojego dedykowanego wewnętrznego zespołu.

- W miarę ewolucji działalności i ambicji Spotify, kluczem do naszej kreatywnej przewagi jest akceptowanie zmian, podobnie jak robienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby dotrzeć do stale rosnącej globalnej publiczności liczącej ponad 602 miliony użytkowników na ponad 180 rynkach. Z niecierpliwością czekamy na nowy rozdział w zakresie mediów marki i marketingu efektywnościowego dzięki Publicis OneVibe - powiedział Marc Hazan, wiceprezes ds. marketingu i partnerstwa w Spotify. 

Przetarg na obsługę mediową Spotify rozpoczął się w połowie 2023 r., koordynowała go firma MediaSense. 

Dołącz do dyskusji: Publicis Media z globalnym budżetem mediowym Spotify

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miss
onevaibe haa i co jeszcze wymysla żeby tylko kanotwac
0 1
odpowiedź