SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rzeczpospolita” na pierwszej stronie przeprasza sędzię za tekst sprzed 8 lat

Na pierwszej stronie „Rzeczpospolitej” (Gremi Media) i stronie głównej jej portalu internetowego Rp.pl zamieszczono przeprosiny dla sędzi Agnieszki Jurgi dotyczące artykułu z kwietnia 2013 roku.

Article

W komunikacie redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota przeprasza Agnieszkę Jurgę za „za naruszenie jej dóbr osobistych poprzez bezprawne opublikowanie jej danych osobowych w postaci imienia i nazwiska oraz poprzez nierzetelne i niezgodne z prawdą przedstawienie okoliczności faktycznych”.

Chodzi o teksty Bartosza Marczuka (od końcówki 2015 roku nie pracuje w dziennikarstwie, obecnie jest wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju) „Bezprawie w rodzinnym sądzie" i „Obywatel w starciu z Temidą” zamieszczone 25 kwietnia 2013 roku w „Rzeczpospolitej” i na jej portalu Rp.pl. W artykułach napisano, że Agnieszka Jurga przez 10 miesięcy nie rozpatrzyła sprawy, która powinna zostać przeprowadzona w ciągu miesiąca, a mimo to nie wyciągnięto wobec niej konsekwencji dyscyplinarnych.

Publikacja przeprosin wynika z prawomocnego wyroku sądowego. Komunikat we wtorek i środę pojawił się na pierwszej stronie „Rzeczpospolitej” tuż pod logo dziennika, ponadto jest widoczny u góry strony głównej Rp.pl.

Według danych PBC we wrześniu br. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Rzeczpospolitej” wynosiło 36 549 egz., o 10,27 proc. mniej niż przed rokiem. Z początkiem grudnia wzrosły ceny egzemplarzone „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, Gremi Media uzasadniło to m.in. drożejącym papierem.

Natomiast portal RP.pl w listopadzie br. zanotował 4,05 mln użytkowników i 13,58 proc. zasięgu (według badania Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” na pierwszej stronie przeprasza sędzię za tekst sprzed 8 lat

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
S1
W artykule nie ma słowa jak było naprawdę
odpowiedź
User
S1
W artykule nie ma słowa jak było naprawdę
odpowiedź
User
S1
W artykule nie ma słowa jak było naprawdę
odpowiedź