SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Kobieta i Życie” najchętniej kupowanym miesięcznikiem, „Poradnik 50+” na podium (top 100)

W kwietniu br. liderem sprzedaży ogółem wśród wszystkich miesięczników była „Kobieta i Życie”. Na trzecim miejscu znalazł się „Poradnik 50+” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, sprzedaż ogółem „Kobiety i Życia” (Wydawnictwo Bauer) w kwietniu 2019 roku wyniosła 292 669 egz. W porównaniu do kwietnia 2018 roku zmniejszyła się ona o 14,14 proc.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Z trzeciego na drugie miejsce awansowały „Dobre Rady” (Grupa Burda). Wynik tego magazynu uplasował się na poziomie 234 483 egz., po wzroście o 4,28 proc.

Podium uzupełnia „Poradnik 50+” (Wydawnictwo Bauer). Jego sprzedaż ogółem wyniosła 207 253 egz. Miesięcznik ten wydawany jest już od sierpnia 2017 roku, ale dopiero od tego roku jest kontrolowany przez ZKDP.

Ogółem w pierwszej dziesiątce zestawienia aż siedem pozycji zajęły magazyny poradnikowe dla kobiet. Ponadto w top 10 znalazło po jednym miesięczniku luksusowym, yellow i ogrodniczym.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Kobieta i Życie” najchętniej kupowanym miesięcznikiem, „Poradnik 50+” na podium (top 100)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl