SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Twój Styl” najchętniej kupowany w 2023 roku, „Zwierciadło” na czele e-wydań

W 2023 roku na pozycji lidera sprzedaży wydania wśród miesięczników luksusowych i shoppingowych znalazł się „Twój Styl”. Na czele e-wydań uplasowało się „Zwierciadło” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Liderem średniej sprzedaży wydania w segmencie miesięczników luksusowych i shoppingowych w 2023 roku był „Twój Styl” (Wydawnictwo Bauer). Jego wynik wyniósł 84 715 egz. - wynika z danych Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt PBC”, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. Tytuł zanotował spadek o 4,32 proc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugą lokatę, z wynikiem wynoszącym 83 816 egz., zajął magazyn „Zwierciadło” (Wydawnictwo Zwierciadło). Tytuł odnotował spadek wynoszący 3,91 proc. Przewaga „Twojego Stylu” nad „Zwierciadłem” w zeszłym roku stopniała do 899 egz.

Podium uzupełniają „Wysokie Obcasy Extra” (Agora) ze średnią sprzedażą wydania w ub.r. na poziomie 42 452 egz., po spadku o 15,87 proc.

Dalej uplasowały się: „Pani” (31 116 egz.; w dół o 5,71 proc.), „Elle” (24 142 egz.; - 12,49 proc.) i „Glamour” (14 155 egz.; - 24,15 proc. - największy spadek w zestawieniu).

Średnia łączna sprzedaż wydania wszystkich - monitorowanych przez PBC „Audyt PBC” - miesięczników luksusowych i shoppingowych w zeszłym roku wyniosła 280 396 egz. Była o 8,21 proc. niższa niż w 2022 roku.

„Zwierciadło” na czele sprzedaży e-wydań

W 2023 roku trzy miesięczniki wykazały sprzedaż e-wydań. Zdecydowanie najwyższe wyniki miało „Zwierciadło” (średnia sprzedaż e-wydań na poziomie 9 460 egz.).

Drugi był „Twój Styl” (1 738 egz.), a trzecia - „Pani” (259 egz.).

Koniec miesięcznych danych o sprzedaży prasy

Polskie Badania Czytelnictwa opracowały z wydawcami nowy regulamin rozpowszechniania prasy, który wszedł w życie wraz z początkiem 2022 roku. Zmienił się również sposób raportowania rozpowszechniania prasy z miesięcznego na kwartalny (dane nadal ukazują się w rozbiciu na poszczególne miesiące, ale są udostępniane co kwartał).

Sprzedaż wydania to suma sprzedaży wydania drukowanego i sprzedaży e-wydań.

Dołącz do dyskusji: „Twój Styl” najchętniej kupowany w 2023 roku, „Zwierciadło” na czele e-wydań

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lllll
Przewaga nad zwierciadłem byłaby większa gdyby wprowadzili prohibicję, c’nie Dżek?
7 0
odpowiedź