SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Zwierciadło” liderem sprzedaży w I kwartale, wyprzedziło „Twój Styl”

W pierwszym kwartale 2023 roku na pozycji lidera sprzedaży wydania wśród miesięczników luksusowych i shoppingowych znalazło się „Zwierciadło”, które wyprzedziło „Twój Styl”. Magazyn Wydawnictwa Zwierciadło znalazł się także na czele e-wydań - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Okładka „Zwierciadła”, wydanie 03/2023; fot. Wydawnictwo Zwierciadło Okładka „Zwierciadła”, wydanie 03/2023; fot. Wydawnictwo Zwierciadło

Nowym liderem średniej sprzedaży wydania w segmencie miesięczników luksusowych i shoppingowych w pierwszym kwartale 2023 roku zostało „Zwierciadło” (Wydawnictwo Zwierciadło). Jego wynik wyniósł 77 623 egz. - wynika z danych Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt PBC”, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. Było to o 14,99 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugą lokatę, z wynikiem wynoszącym 76 595 egz., spadł magazyn „Twój Styl” (Wydawnictwo Bauer). Tytuł odnotował stratę wynoszącą 17,33 proc. Z analizy danych miesiąc po miesiącu wynika, że w zeszłym kwartale dwukrotnie w segmencie pism luksusowych najwyższe wyniki miało „Zwierciadło” (w styczniu i marcu), a jeden raz na czele znalazł się „Twój Styl” (luty).

W ujęciu danych kwartalnych „Zwierciadło” na czele sprzedaży znalazło się po raz drugi w historii. Po raz pierwszy było to w czwartym kwartale 2022 roku.

Podium uzupełniają „Wysokie Obcasy Extra” (Agora) ze średnią sprzedażą wydania w pierwszym kwartale br. na poziomie 41 269 egz.. po spadku o 13,45 proc.

Dalej uplasowały się: „Pani” (29 552 egz.; w dół o 11,70 proc.), „Elle” (22 694 egz.; - 2,11 proc.) i „Glamour” (11 820 egz.; - 18,68 proc.).

Średnia łączna sprzedaż wydania wszystkich - monitorowanych przez PBC „Audyt PBC” - miesięczników luksusowych i shoppingowych w zeszłym kwartale wyniosła 259 553 egz. Była o 14,29 proc. niższa niż w pierwszym kwartale 2022 roku.

„Zwierciadło” na czele sprzedaży e-wydań

W pierwszym kwartale 2023 roku trzy miesięczniki wykazały sprzedaż e-wydań. Zdecydowanie najwyższe wyniki miało „Zwierciadło” (średnia sprzedaż e-wydań na poziomie 10 207 egz.).

Drugi był „Twój Styl” (1 419 egz.), a trzecia - „Pani” (160 egz.).

Koniec miesięcznych danych o sprzedaży prasy

Polskie Badania Czytelnictwa opracowały z wydawcami nowy regulamin rozpowszechniania prasy, który wszedł w życie wraz z początkiem 2022 roku. Zmienił się również sposób raportowania rozpowszechniania prasy z miesięcznego na kwartalny (dane nadal ukazują się w rozbiciu na poszczególne miesiące, ale są udostępniane co kwartał).

Sprzedaż wydania to suma sprzedaży sprzedaży wydania drukowanego i sprzedaży e-wydań.

Dołącz do dyskusji: „Zwierciadło” liderem sprzedaży w I kwartale, wyprzedziło „Twój Styl”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Blapak
Zwierciadło sprzedaje ewydania za nieco ponad 2zł - może stąd ta przewaga?
12 18
odpowiedź
User
Nik
Gratulacje! Najlepszy, najbardziej kreatywny i szanujący inteligencję czytelniczek miesięcznik wreszcie na właściwym miejscu!
W dodatku nie ciągnie się Wami żadna okropna historia dotycząca zarządzania ludźmi jak za TS
49 6
odpowiedź
User
Kasandra
Karma wraca, Jacku, Magdo. Na pewno w końcu ktoś wreszcie uczciwie opisze co się działo w al Stanów, a pozniej na Motorowej
36 5
odpowiedź