SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szopka noworoczna Marcina Wolskiego będzie do zobaczenia na YouTube

Od kilku lat żadna telewizja nie zaproponowała mi przygotowania noworocznej szopki, dlatego w tym roku zamieszczę ją na YouTube - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl satyryk i dziennikarz Marcin Wolski. Póki co jego „Szopka Polska” ukazała się w „Gazecie Polskiej”.

Marcin WolskiArticle

„Szopka Polska 2021” – taki tytuł nosi tegoroczny wierszowany utwór autorstwa Marcina Wolskiego, w którym - jak co roku - podsumowuje żartobliwie najważniejsze wydarzenia polityczne mijającego roku. Od kilku już lat szopka nie pojawia się w Telewizji Polskiej i podobnie jest i teraz. Można za to przeczytać ją w „Gazecie Polskiej”.

"W temacie szopek dawno straciłem rachubę, bywały lata tłuste, przychodziły chude. Dzisiaj czuję się trochę jak ten koń pod Troją - media mnie nie zaproszą, a ViP-y się boją. Tylko tutaj w gazecie mogę znaleźć kątek.  Co będzie na początek? Covidowy wątek" - można przeczytać w tegorocznej wersji.

"Zdążymy do sylwestra"

Dlaczego utwór nie trafił na telewizyjny ekran? - To pytanie nie do mnie - mówi Wolski portalowi Wirtualnemedia.pl. - Tak to już rzeczywiście jest, że od paru lat nie było takiej propozycji. Ani od TVP, ani od żadnej innej telewizji - dodaje.

Zaznacza, że „Szopkę Polską 2021” będzie jednak można obejrzeć. - Szopka się ukaże w wersji wideo na moim kanale na YouTube. Będzie wykonywana przeze mnie i Pawła Piekarczyka. Kiedy trafi do sieci? Teraz jest w fazie montażu, wszystko zależy od tego, jak szybko się uwiniemy. Będę jednak chciał, żebyśmy zdążyli do sylwestra - zapowiada.

- Wersja robocza jest już gotowa. To będzie wersja zaśpiewana, z dołożonymi ilustracjami plus jakieś efekty i fotografie. Tyle, ile można zrobić w domu w tych czasach rozwiniętych mediów elektronicznych - podsumowuje Wolski.

Od trzech lat szopki Wolskiego nie pokazuje TVP

Noworoczna szopka Marcina Wolskiego zniknęła z TVP w 2019 roku. - W tym roku nie miałem pomysłu na zaskakującą i nowoczesną konwencję plastyczną, która mogłaby jakościowo dorównywać „Szopce” sprzed trzech lat – mówił nam Marcin Wolski.

Szopka nie pojawiła się na antenie także w 2020 roku, wtedy po raz pierwszy w wersji tekstowej ukazała się na łamach „Gazety Polskiej”. - Nie wykluczam realizacji „Szopki” dla TVP w kolejnych latach. Będzie to zależało od różnych czynników, m.in. od aktualnej sytuacji epidemiologicznej, czy od tego czy uda mi się wymyślić odpowiednią konwencję. Chciałbym zrealizować widowisko na jak najwyższym poziomie – komentował wówczas autor.

Po raz ostatni w TVP1 „Szopka noworoczna” została pokazana w 1 stycznia 2019 roku o godz. 22.05. Widowisko zatytułowane „Przedszkole Plus” oglądało 773 tys. osób. Przełożyło się to na 5,78 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 3,64 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Dołącz do dyskusji: Szopka noworoczna Marcina Wolskiego będzie do zobaczenia na YouTube

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
W latach 60-tych towarzysz Wolski debiutował w "Żołnierzu Wolności" szopką krytykującą państwa Zachodu i Izrael. W tym roku może śmiało iść w tym samym kierunku. Chwała ludziom dobrej roboty!
odpowiedź
User
cxC
Szopki towarzysza Wolskiego stały się już dawno żenującym przedstawieniem. Nawet propagandowa TVP ich nie chce.
odpowiedź
User
Ua
Oglądalność 5k. 100 łapek w górę.
Śmieszne tak, że he he herbatę idę zrobić.
odpowiedź