SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tylko „Fakty” pokonały barierę 2 mln widzów. Liderem TVP1, bolesny spadek TVP2

Największą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły „Fakty”, „Wiadomości” i teleturniej „Milionerzy”. Pozycję lidera oglądalności wśród stacji zajęła TVP1, a TVP2 spadła z czwartej na drugą pozycję - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Grzegorz Kajdanowicz Article

W minionym tygodniu - od 11 do 17 lipca - najwięcej widzów zgromadziły „Fakty”, które w poniedziałek w TVN oglądało 2,32 mln widzów, co przełożyło się na 23,88 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajęły „Wiadomości”, który w Jedynce także w poniedziałek śledziło 1,83 mln widzów (18,10 proc.). W zestawieniu top 20 kolejny program newsowy znalazł się dopiero na 9. pozycji - był to „Teleexpress” emitowany w TVP1 (1,42 mln).

Podium w ogólnym rankingu zajął program TVN „Milionerzy”. Wtorkowy odcinek teleturnieju przyciągnął przed ekrany 1,54 mln oglądających.

Awanse Polsatu i TVN

Udział liderującej TVP1 wśród wszystkich widzów w zeszłym tygodniu wyniósł 8,48 proc. Wynik stacji zmniejszył się o 0,79 pkt. proc. Drugie miejsce zajął Polsat, która zanotował 7,81 proc. udziału (wzrost o 0,52 pkt proc.). Stacja awansowała z trzeciej lokaty.

Podium uzupełnia TVN, który awansował z czwartego na trzecie miejsce. Udział stacji w zeszłym tygodniu wyniósł 7,08 proc. (do góry o 0,21 pkt. proc.). Z drugiego na czwarte spadła TVP2, której udział zmalał z 7,50 proc. do 6,90 proc.

Wśród stacji newsowych pierwsze miejsce zajął TVN24 z 6,14 proc. udziału (spadek o 0,02 proc.) przed TVP Info z 5,17 proc. (w dół o 0,22 pkt proc.). Kanał Grupy TVN zajął w zestawieniu miejsce piąte, stacja Telewizji Polskiej był szósta. Siódme miejsce należało do kanału TVN7.

 

Dołącz do dyskusji: Tylko „Fakty” pokonały barierę 2 mln widzów. Liderem TVP1, bolesny spadek TVP2

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl