SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uber ruszył z globalnym przetargiem mediowym

Firma przewozów osobowych Uber rozpoczęła przetarg na globalną obsługę jej budżetu mediowego. Jego wartość szacowana jest na 600 mln dolarów rocznie. Klienta broni EssenceMediaCom (Groupm/WPP).

Firma wysłała zapytanie ofertowe do wielu agencji już w zeszłym miesiącu, chociaż agencje, które odpowiedziały na pierwotne zapytanie, wciąż czekają na oficjalne zaproszenie do przetargu. Oczekuje się, że nastąpi to jeszcze w tym miesiącu, a następnie zostaną zorganizowane prezentacje w lipcu i decyzje do sierpnia. Tak wynika z kopii RFI, do której dotarł Adweek.

Według RFI Uber poszukuje „najlepszego w swojej klasie partnera strategicznego, który będzie działał jako rozszerzenie naszych wewnętrznych zespołów ds. mediów i marketingu”. Partner ten zajmie się strategią medialną, planowaniem i zakupem usług dla marki.

Budżet Ubera został oszacowany na około 600 milionów dolarów. Kwota ta będzie dzielona regionalnie, przy czym większość zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii i Meksyku.

Dotychczas obsługą mediową  Ubera zajmowała się agencja EssenceMediaCom należąca do GroupM (WPP).

Przetarg koordynuje firma IDComms.

W zeszłym roku marka zatrudniła Johannesa Leonardo do prowadzenia obsługi kreatywnej dla Uber Reserve. Marka współpracuje również z Special Group i Mother w innych obszarach działalności.

„Kontrola rynku w całej branży"

Marka ocenia swoje partnerstwa marketingowe we wszystkich regionach, mając na celu stymulowanie wzrostu i innowacji. Podczas przeprowadzania globalnej oceny Uber zapewnia każdemu z regionalnych kierowników ds. marketingu elastyczność wyboru agencji, z którą chcą współpracować.

Oznacza to, że przetarg będzie rozległy, a uczestniczące w nim holdingi reklamowe będą mogły przedstawić do rozważenia różne agencje, w zależności od rynków.

Dołącz do dyskusji: Uber ruszył z globalnym przetargiem mediowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl