SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pinterest walczy z dezinformacją o klimacie

Platforma Pinterest wprowadziła wytyczne, które mają zapobiec szerzeniu na niej dezinformacji na temat zmian klimatycznych.

Starając się zmniejszyć liczbę fałszywych i wprowadzających w błąd twierdzeń o sytuacji zagrożenia klimatycznego, które można znaleźć w internecie, Pinterest wprowadza politykę dotyczącą dezinformacji o klimacie.

Pinterest dzięki współpracy z Conscious Advertising Network (Can) przygotował jasno określone wytyczne dotyczące fałszywych lub wprowadzających w błąd informacji o zmianie klimatu, w tym teorii spiskowych, pojawiających się w treściach lub reklamach.

Sarah Bromma, szefowa polityki Pinteresta, mówi, że platforma „wierzy w kultywowanie przestrzeni, która jest godna zaufania i prawdziwa dla tych, którzy z niej korzystają”.

Bromma dodaje, że posunięcie to jest rozwinięciem szerszych wytycznych dotyczących dezinformacji na Pintereście, które zostały opracowane po raz pierwszy w 2017 r. w celu rozwiązania problemu dezinformacji na temat zdrowia publicznego, a od tego czasu zostały zaktualizowane w celu rozwiązania „nowych i pojawiających się problemów, które wysuwają się na pierwszy plan”. Mówi: „Rozszerzona polityka dezinformacji klimatycznej to kolejny krok na drodze Pinteresta do zwalczania dezinformacji i tworzenia bezpiecznej przestrzeni online”.

Zgodnie z wytycznymi, Pinterest usunie teraz wszelkie treści, które uzna za szkodliwe dla użytkowników na podstawie dobrego samopoczucia, bezpieczeństwa i zaufania. Pinterest zaktualizował również swoje wytyczne reklamowe, aby wyraźnie zabronić wszelkich reklam zawierających teorie spiskowe lub dezinformację związaną ze zmianami klimatu.

Jakie treści zostaną usunięte z platformy?

Treści, które zaprzeczają istnieniu lub wpływowi zmiany klimatu, wpływowi człowieka na zmianę klimatu lub temu, że zmiana klimatu jest poparta konsensusem naukowym.

Fałszywe lub wprowadzające w błąd treści dotyczące rozwiązań w zakresie zmian klimatu, które są sprzeczne z ugruntowanym konsensusem naukowym.

Treści, które fałszywie przedstawiają dane naukowe, w tym przez pominięcie lub selekcję, w celu podważenia zaufania do nauk o klimacie i opinii ekspertów.

Szkodliwe, fałszywe lub wprowadzające w błąd treści dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa publicznego, w tym klęsk żywiołowych i ekstremalnych zjawisk pogodowych

Polityka ta została wprowadzona zaledwie kilka dni po tym, jak Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) opublikował raport swojej grupy roboczej, w którym ostrzega, że ​​należy natychmiast działać w sprawie zmian klimatu.

W raporcie IPCC „wzrost dezinformacji” jest określany jako próba „utrzymania status quo przez aktorów na stanowiskach władzy w obliczu rosnącej społecznej inercji w działaniach na rzecz klimatu”.

Dołącz do dyskusji: Pinterest walczy z dezinformacją o klimacie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwator
Haha,to jest ta wolność słowa w internecie ,a naukowcy co chwila zmieniają zdanie ,a teraz ma być zakaz podważania ich bajdurzenie ,przecież ekoterrorysci chodzą na pasku Putina
odpowiedź
User
Olo
Dochodzimy do sytuacji gdzie władzę ma ten kto określa co jest jedyną słuszną prawdą , a co nie. Orwell przewidział
odpowiedź