SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska z nowym szefem obszaru technologii i naczelnym o2.pl

W Wirtualnej Polsce od początku marca szefem obszaru technologii będzie Marcin Haber (poprzednio związany z Wprost.pl), a szefem portalu o2.pl - Jacek Stańczyk, który wraca do firmy po ponad trzech latach pracy w Ringier Axel Springer Polska.

Od lewej: Marcin Haber i Jacek Stańczyk, fot. materiały prasowe Od lewej: Marcin Haber i Jacek Stańczyk, fot. materiały prasowe

Jacek Stańczyk jako szef o2.pl będzie odpowiadał m.in. za poszerzenie zasięgów portalu, m.in. poprzez dotarcie do użytkowników z mniejszych miejscowości i zwiększenie liczby treści o tematyce lokalnej.

- Stawiamy przed portalem o2.pl ambitne cele na 2024 rok i wiążemy z nim konkretne plany. Chcemy rozwijać ten produkt, bo to bardzo ważny gracz na polskim rynku medialnym. Wierzę, że Jacek, który ma za sobą nie tylko menadżerskie sukcesy, ale także bogatą historię pracy w środowisku mediów i Wirtualnej Polski, to idealna osoba do pokierowania redakcją o2 - komentuje Kamil Karnowski, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

Łukasz Dynowski, który poprzednio zarządzał o2.pl, teraz jako zastępca szefa w dalszym ciągu będzie nadzorował codzienne tematy, dbał o ich  jakość, ale także przygotowywał autorskie treści.

Jacek Stańczyk przez ostatnie 3,5 roku pracował w Ringier Axel Springer Polska. Był redaktorem naczelnym serwisów Onet Sport i Przegladsportowy.pl, które w połowie 2022 roku zostały połączone. Odpowiadał też za integrację newsroomu sportowego RASP.

Wcześniej przez 12 lat był związany z Wirtualną Polską (przeszedł z portalu Trojmiasto.pl) - najpierw jako koordynator serwisu o piłkarskiej Ekstraklasie, a w latach 2016-2020 redaktor prowadzący dział piłkarski w WP SportoweFakty. Jednocześnie jako dziennikarz relacjonował mecze europejskich pucharów, reprezentacji Polski i duże turnieje jak Euro 2016 oraz prowadził programy wideo.

CZYTAJ TEŻ: Michał Brański nowym prezesem Audioteki. W kierownictwie Wiszniewska z Telewizji WP

Z kolei Marcin Haber jako szef obszaru technologii będzie zarządzał zespołem redagującym witryny Tech.wp.pl, Benchmark.pl i Dobreprogramy.pl. Poprzednio szefem tych serwisów był Michał Prokopowicz, pożegnał się z WP w listopadzie ub.r.

Marcin Haber poprzednio był redaktorem prowadzącym działu technologicznego i szefem sekcji biznesowej portalu Wprost.pl. Wcześniej pracował jako wicenaczelny anglojęzycznego miesięcznika gospodarczego „Polish Market”.

- Marcin pokazał, że potrafi rozwijać nowe serwisy internetowe i kierować redakcją newsową. Nie mam wątpliwości, że będzie skuteczny we wdrażaniu strategii, w której chcemy postawić szczególnie na wzmocnienie serwisu Benchmark.pl - podkreśla Marcin Bartnicki, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

CZYTAJ TEŻ: Wirtualna Polska z optymizmem reklamowym

W styczniu br. serwisy i aplikacje Grupy Wirtualna Polska zanotowały 21,03 mln użytkowników oraz 2 godziny, 49 minut i 16 sekund przeciętnego czasu spędzonego przez każdego (według badania Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska z nowym szefem obszaru technologii i naczelnym o2.pl

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:O
Zdjęcie oni panów jak z plakatu reklamującego jakiś standup. Nigdy bym nie pomyślał że ktoś taki może być szefem czegokolwiek.
4 8
odpowiedź
User
jest jak jest
Powodzenia!
2 2
odpowiedź
User
abras
I tak za darmo go puścili?
Musi być naprawdę wielkim spechalistą.
13 1
odpowiedź