SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spadki oglądalności TVP Info, TVN24 i Polsat News w zeszłym tygodniu, TVN nowym liderem. „M jak miłość” i „Razem z Ukrainą” hitami

Największą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły: „M jak miłość”, „Razem z Ukrainą” oraz „Fakty”. Nowym liderem oglądalności wśród stacji w 4+ został TVN, a spadki odnotowały TVP Info, TVN24 i Polsat News - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

„M jak miłość”; fot. MTL MaxfilmArticle

W minionym tygodniu - od 14 do 20 marca - najwięcej widzów zgromadził poniedziałkowy odcinek serialu „M jak miłość”. Miał średnio 3,50 mln osób. Udział stacji w tym czasie wyniósł 26,71 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Na drugiej pozycji uplasował się niedzielny koncert „Razem z Ukrainą”, który w TVN miał średnio 2,82 mln osób. Dało to stacji 19,84 proc. udziału.

„Fakty” na czele dzienników

Najchętniej oglądanym programem informacyjnym były „Fakty” TVN, które 20 marca na antenie stacji obejrzało 2,77 mln widzów (20,78 proc. udziału). Była to trzecia topowa pozycja programowa w rankingu.

Drugie pod względem oglądalności wśród dzienników były „Wiadomości” TVP1, które zgromadziły 2,23 mln widzów (emisja 15 marca; 6. pozycja w ogólnym rankingu). W zestawieniu top 20 na 9 pozycji uplasowały się „Wydarzenia” Polsatu z 2,01 mln oglądających (poniedziałkowe wydanie), a 14. był „Teleexpress” TVP1 (1,86 mln; czwartek).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Tuż za podium w ogólnym rankingu znalazł się serial „Stulecie Winnych”, który w TVP1 w niedzielny wieczór obejrzało 2,32 mln osób. SHR% wyniósł 15,91 proc.

TVN nowym liderem

Udział liderującego TVN wśród wszystkich widzów w zeszłym tygodniu wyniósł 8,55 proc. Wynik stacji zwiększył się o 1,43 pkt. proc. Stacja na pozycję lidera awansowała z miejsca szóstego.

Drugie było TVP Info, które miało 8,18 proc. udziału (spadek o 0,38 pkt. proc.).

Podium uzupełnia TVP1, która spadła z miejsca pierwszego. Udział stacji w zeszłym tygodniu wyniósł 8,17 proc. (w dół o 0,87 pkt. proc.).

Wynik czwartego Polsatu wyniósł 7,95 proc. (+ 0,01 pkt. proc.). Stacja spadła  z trzeciej lokaty. Piąta była TVP2 (w dół o 0,43 pkt. proc. do 6,97 proc.), która spadła z czwartej lokaty. Z piątego na szóste miejsce spadł kanał TVN24 (- 0,53 pkt. proc. do 6,67 proc.).

Wśród czołowych stacji informacyjnych z 9. na 10. miejsce spadł Polsat News (2,94 proc.; w dół o 0,26 pkt. proc.).

Łączny udział tzw. „wielkiej czwórki” w zeszłym tygodniu w porównaniu do poprzedniego zwiększył się z 31,50 proc. do 31,64 proc.

Dołącz do dyskusji: Spadki oglądalności TVP Info, TVN24 i Polsat News w zeszłym tygodniu, TVN nowym liderem. „M jak miłość” i „Razem z Ukrainą” hitami

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl