SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Duże spadki TVP Info, TVN24 i Polsat News, TVP1 nowym liderem. „M jak miłość”, „Fakty” i „Stulecie Winnych” hitami

Największą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły: „M jak miłość”, „Fakty” oraz „Stulecie Winnych”. Nowym liderem oglądalności wśród stacji w 4+ została TVP1, a duże spadki odnotowały TVP Info, TVN24 i Polsat News - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

W minionym tygodniu - od 7 do 13 marca - najwięcej widzów zgromadził wtorkowy odcinek serialu „M jak miłość”. Miał średnio 3,37 mln osób. Udział stacji w tym czasie wyniósł 26,75 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

„Fakty” na czele dzienników

Najchętniej oglądanym programem informacyjnym były „Fakty” TVN, które 13 marca na antenie stacji obejrzało 3,24 mln widzów (24,17 proc. udziału). Była to druga topowa pozycja programowa w rankingu.

Drugie pod względem oglądalności wśród dzienników były „Wiadomości” TVP1, które zgromadziły 2,31 mln widzów (emisja 13 marca; 4. pozycja w ogólnym rankingu). W zestawieniu top 20 na 6 pozycji uplasował się „Teleexpress” TVP1 z 2,13 mln oglądających (czwartkowe wydanie), a 12. były „Wydarzenia” Polsatu (1,90 mln; wtorek).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Podium w ogólnym rankingu uzupełnia serial „Stulecie Winnych”, który w TVP1 w niedzielny wieczór obejrzało 2,46 mln osób. SHR% wyniósł 17,09 proc.

TVP1 nowym liderem

Udział liderującej TVP1 wśród wszystkich widzów w zeszłym tygodniu wyniósł 9,04 proc. Wynik stacji zwiększył się o 0,82 pkt. proc. Stacja na pozycję lidera awansowała z miejsca trzeciego.

Na drugą lokatę spadło TVP Info, które miało 8,56 proc. udziału (spadek o 1,62 pkt. proc.).

Podium uzupełnia Polsat, który awansował z miejsca czwartego. Udział stacji w zeszłym tygodniu wyniósł 7,94 proc. (do góry o 0,09 pkt. proc.).

Wynik czwartej TVP2 wyniósł 7,40 proc. (+ 0,83 pkt. proc.). Stacja awansowała  z szóstej lokaty. Piąty był TVN24 (w dół o 1,77 pkt. proc. do 7,2 proc.), który spadł z drugiej lokaty. Z piątego na szóste miejsce spadł TVN (+ 0,13 pkt. proc. do 7,12 proc.).

Wśród czołowych stacji informacyjnych z 7. na 9. miejsce spadł Polsat News (3,20 proc.; w dół o 1,28 pkt. proc.).

Łączny udział tzw. „wielkiej czwórki” w zeszłym tygodniu w porównaniu do poprzedniego zwiększył się z 29,63 proc. do 31,50 proc.

Dołącz do dyskusji: Duże spadki TVP Info, TVN24 i Polsat News, TVP1 nowym liderem. „M jak miłość”, „Fakty” i „Stulecie Winnych” hitami

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl