SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zjednoczona Prawica ze stabilnym poparciem, duży spadek Koalicji Obywatelskiej

W najnowszym sondażu Research Partner na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 31,1% ankietowanych. To wynik zbliżony do odnotowanego dwa tygodnie wcześniej. W tym samym czasie spory spadek zanotowała Koalicja Obywatelska.

PAP / Jakub Kamiński Article

W dniach 11-14 lutego 2022 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Zjednoczona Prawica powiększa przewagę nad Koalicją Obywatelską

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 31,1% ankietowanych. Jest to wynik praktycznie na poziomie sprzed dwóch tygodni, kiedy to rządząca partia miała wynik o 0,2 pkt. proc. lepszy. Duży spadek, o 3,6 pkt. proc., zanotowała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 23,7% badanych.

Polska 2050 traci. W górę Lewica, Konfederacja i PSL

Na mniejsze niż zwykle poparcie mogłaby liczyć Polska 2050 Szymona Hołowni, która otrzymałaby 9,9% głosów Polaków (-1,7 pkt. proc.). W parlamencie znalazłaby się także Lewica z dorobkiem 8,8% głosów (+2,1 pkt. proc.), Konfederacja z poparciem 8,3% (+0,4 pkt. proc.) oraz PSL, który zanotował wzrost z 3,9% do 5,8% i przekroczył próg wyborczy. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. 8,3% badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos (-0,7 pkt. proc.).

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 61%.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 11-14 lutego 2022 r., na ogólnopolskiej próbie 1075 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica ze stabilnym poparciem, duży spadek Koalicji Obywatelskiej

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl