SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bogusław Pluta dyrektorem zarządzającym ZPAV

Zarząd Związku Producentów Audio Video powołał na nowo powstałe stanowisko dyrektora zarządzającego Bogusława Plutę. Menedżer jest związany z organizacją od 26 lat.

Bogusław Pluta (fot. materiały prasowe)Bogusław Pluta (fot. materiały prasowe)

Funkcja dyrektora zarządzającego to początek budowania nowej struktury organizacyjnej Związku Producentów Audio Video (ZPAV). Wcześniej zarząd powołał także koordynatora ds. projektu Fryderyk Festiwal. Stanowisko to objął Wojciech Wysocki, który od ponad 20 lat zajmuje się organizacją wydarzeń muzycznych, sportowych i korporacyjnych, m.in. pierwszych tras Męskiego Grania.

„Chciałbym przede wszystkim podziękować zarządowi za zaufanie, którym mnie obdarzono. To olbrzymie wyróżnienie, ale także wyzwanie, przed którym staję. Jestem przekonany, że moje dotychczasowe doświadczenie pozwoli, kontynuując najlepsze praktyki, usprawnić działania Związku tak, by w efekcie lepiej służył polskim wydawcom muzycznym” – podkreśla Bogusław Pluta.

Bogusław Pluta ze Związkiem Producentów Audio Video związany jest od 26 lat. Wcześniej sprawował obowiązki dyrektora Organizacji Zbiorowego Zarządzania ZPAV, odpowiadając za zarządzanie prawami pokrewnymi wydawców muzycznych. Od 1 grudnia będą mu podlegały także pozostałe pola działań ZPAV, w tym PR i marketing, koordynacja projektów i kontaktów zagranicznych oraz Akademia Fonograficzna i nagroda Fryderyk. Działem prawnym ZPAV, obejmującym także działania związane z ochroną praw producentów muzycznych, kierować będzie adwokat Marek Staszewski, pełnomocnik ZPAV.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Związek Producentów Audio Video (ZPAV) jest stowarzyszeniem producentów fonogramów i wideogramów muzycznych, zrzeszającym ok. 90 proc. rynku muzycznego w Polsce. Posiada zezwolenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego na zbiorowe zarządzanie prawami producentów fonograficznych.

Od powstania w 1991 roku ZPAV prowadzi działania na rzecz dynamicznego rozwoju rynku muzycznego w Polsce. Jest grupą krajową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która zrzesza i reprezentuje światowy przemysł muzyczny (ponad 1,4 tys. firm w 66 krajach). ZPAV działa na forum legislacyjnym, współpracuje z organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości w dziedzinie ograniczenia naruszeń praw autorskich i pokrewnych, prowadzi szerokie działania edukacyjne oraz promocyjne, wspierające rozwój rynku muzycznego, m.in. opracowuje Oficjalną Listę Sprzedaży (OLiS) oraz przyznaje wyróżnienia Złotych, Platynowych i Diamentowych Płyt.

Od 1995 roku ZPAV jest organizatorem Fryderyków - nagród muzycznych, przyznawanych przez środowisko muzyczne: muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej.

Dołącz do dyskusji: Bogusław Pluta dyrektorem zarządzającym ZPAV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl