SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UKE o MUX-4: Grupa Polsat nie skupia nadmiernie zasobów częstotliwości

Urząd Komunikacji Elektronicznej przed przedłużeniem decyzji rezerwacyjnej MUX-4 badał czy Grupa Polsat Plus „nie skupia nadmiernie zasobów częstotliwości”. Analiza UKE wykazała, że tak nie jest, chociaż związane z grupą firmy zajmują 33,33 proc. pojemności ogólnopolskich multipleksów. Taki sam udział mają stacje Telewizji Polskiej. 

Dołącz do dyskusji: UKE o MUX-4: Grupa Polsat nie skupia nadmiernie zasobów częstotliwości

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
W 2006 roku przyznano Polsce w Genewie częstotliwości na 7 multipleksów w UHF. Do dzisiaj nie wykorzystuje się całości. Kiedyś tak betonowano układ a obecnie to już chyba nawet nie ma tylu chętnych.

Piszesz głupoty, bo UKE sprzedało pasmo 800 i 2600 MHz w 2016 r. za 9,2 mld zł. Przez opóźnione wdrażanie standardu DVB-T i DVB-T2 zwalniano w Polsce częstotliwości dla telekomów z wieloletnim opóźnieniem. Niemczy sprzedali pasmo 700 MHz w 2016 r za ponad 5 mld Euro. Polska dopiero w 2024 r. przymierza się do sprzedaży, bo refreming był opóźniony o lata. Również proces wprowadzania DAB+ jest bardzo opóźniony w Polsce np. w porównaniu do Niderlandów.
odpowiedź
User
czytelnik
Piękny wał. Wychodzi na to, że co raz zostało dane z naruszeniem prawa i zdrowego rozsądku, teraz musi być przedłużane w nieskończoność, bo każdy boi się pozwu, brakuje odpowiednich przepisów. Nowy rząd powinien zrobić z tym porządek, a służby zbadać, dlaczego nagle zmieniona została decyzja pewnych osób.
odpowiedź
User
XL
Jakie głupoty mi zarzucasz? Podaję czysty fakt do łatwego samodzielnego sprawdzenia. Plan genewski 2006 przyznał Polsce 7 multipleksów w paśmie UHF (w tym jeden na kanałach 61-68).
odpowiedź