SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Audioteka otworzyła własne studio nagrań

Audioteka uruchomiła własne studio nagraniowe. - To od dawna było naszym celem, a jednocześnie naturalnym ruchem, pozwalającym na pełną kontrolę procesu nagrań i wdrożenie najwyższych standardów produkcji - mówi Arkadiusz Seidler, prezes Audioteki.

Studio Audioteki; fot. materiały prasoweStudio Audioteki; fot. materiały prasowe

Dzięki temu firma produkująca audiobooki będzie to mogła robić samodzielnie. Nagrania będą realizowane w czterech niezależnie wentylowanych studiach lektorskich, wyprodukowanych na zamówienie przez hiszpańską firmę Studiobricks.

- Słuchacze darzą Audiotekę dużym zaufaniem, dlatego planując studio i tworząc jakościowe ramy realizacji i postprodukcji, koncentrowaliśmy się przede wszystkim na ich oczekiwaniach, komforcie i przyjemności słuchania. Wyobrażaliśmy sobie cały proces powstawania materiałów, począwszy od studiów, w których pracować będą lektorzy i aktorzy, przez konkretne przetworniki i sprzęt, a skończywszy na uznanych w branży audio, profesjonalnych narzędziach cyfrowych do obróbki i edycji dźwięku. Istotne było też stworzenie odpowiednich procedur jakościowych, które, mamy nadzieję, wkrótce staną się standardem na polskim i europejskim rynku - komentuje Bartosz Sroczyński, kierownik studia Audioteki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Studio zaczyna pracę od nagrywania audiobooków i podcastów, a - jak informuje Audioteka - kolejnym krokiem będzie ewolucja w kierunku słuchowisk oraz wysokobudżetowych superprodukcji.

Pierwsze nagrania z udziałem Czubówny, Łukomskiego i Hausnera

Pierwsze sesje nagraniowe odbędą się w najbliższych dniach. Wśród osób, które jako pierwsze będą miały okazję sprawdzić możliwości nowo otwartego studia, znajdują się m.in. Krystyna Czubówna, Jarosław Łukomski i Andrzej Hausner.

- Stworzenie studia Audioteki od dawna było naszym celem, a jednocześnie naturalnym ruchem, pozwalającym na pełną kontrolę procesu nagrań i wdrożenie najwyższych standardów produkcji. Na początek przygotowaliśmy przestrzeń studyjną, która umożliwia nam nagrywanie single voice i podcastów, ale w przyszłości nie wykluczamy dalszej rozbudowy o studio wielostanowiskowe, przeznaczone do realizacji superprodukcji - mówi Arkadiusz Seidler, prezes Audioteki.

Dołącz do dyskusji: Audioteka otworzyła własne studio nagrań

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl