SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bianka Mikołajewska i Paweł Figurski przechodzą do Wirtualnej Polski

Wicenaczelna OKO.press Bianka Mikołajewska od lipca dołączy do zespołu WP Magazynu (Wirtualna Polska). Natomiast od kwietnia w WP Magazynu będzie pracował Paweł Figurski, poprzednio związany z „Gazetą Wyborczą” (Agora).

Bianka Mikołajewska, Paweł Figurski i Tatiana Kolesnychenko (fot. materiały prasowe)Article

Paweł Figurski pracę w Wirtualnej Polsce rozpocznie 1 kwietnia. Jego zadaniem będzie przygotowywanie tekstów śledczych, wywiadów i reportaży. Bianka Mikołajewska do zespołu Wirtualnej Polski dołączy 1 lipca.

„Zależy nam na tym, aby każdy dziennikarz Wirtualnej Polski miał możliwość realizacji ambitnych, dużych materiałów. Tatiana Kolesnychenko, zajmująca się wcześniej tematyką zdrowotną, w 2021 roku wykazała się olbrzymią kreatywnością i skutecznością. Takie awanse wewnętrzne cieszą podwójnie, bo są też dowodem na stały rozwój naszych dziennikarzy. Redakcja WP Magazynu to dzisiaj najlepsze miejsce do tworzenia wysokiej jakości materiałów dziennikarskich, w poczuciu pełnej niezależności i stabilności dla dziennikarzy” – mówi Paweł Kapusta, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski ds. treści premium.

Paweł Figurski od 2011 roku związany był z mediami Agory. Na początku współpracował z portalem Gazeta.pl, a w 2014 roku rozpoczął pracę w krakowskiej redakcji "Gazety Wyborczej". Wraz z Jarosławem Sidorowiczem otrzymał nagrodę Grand Press 2021 w kategorii dziennikarstwo śledcze za cykl materiałów „Afera Daniela Obajtka”. Za ten sam cykl był nominowany do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz Nagrody im. Dariusza Fikusa. Wcześniej otrzymał nagrodę Dziennikarza Małopolski w kategorii dziennikarstwo interwencyjne za ujawnienie kulisów wypadku komendanta tarnowskiej policji, który wykorzystywał radiowóz do celów prywatnych.

Bianka Mikołajewska w latach 2000-2013 była dziennikarką „Polityki”, a później „Gazety Wyborczej”. W czerwcu 2016 roku została zastępczynią redaktora naczelnego serwisu internetowego OKO.press oraz szefową działu śledczego. Wielokrotnie nominowana do najważniejszych nagród dziennikarskich. Dziennikarz Roku 2016 w plebiscycie magazynu „Press”. W 2019 roku odebrała Nagrodę Specjalną Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego dla „Dziennikarza Dekady”. Laureatka Nagrody specjalnej X Edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych, wyróżniana także w konkursach Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Fundacji im. Stefana Batorego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

„Pod względem dziennikarskim miniony rok był dla Wirtualnej Polski niezwykle udany. Przyniósł nam wiele wyróżnień i tysiące cytowań w innych mediach. Nie chcemy schodzić z tej drogi, dlatego rozwijamy zespół WP Magazynu i liczymy na kolejne głośne publikacje. Utalentowani i utytułowani dziennikarze, którzy do nas dołączają, to absolutna polska czołówka. Jestem przekonany, że w najbliższych miesiącach o efektach pracy całego zespołu będzie głośno” – mówi Piotr Mieśnik, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

W marcu 2022 stałą pracę w zespole WP Magazynu rozpoczęła również Tatiana Kolesnychenko, wcześniej dziennikarka WP abcZdrowie. W ostatnich tygodniach można było przeczytać jej wywiady z Gariim Kasparowem, Witalijem Kliczką, Michaiłem Kasjanowem czy Mychaiło Podoljakiem.

W 2021 roku do redakcji Magazynu Wirtualnej Polski dołączyli Anna Śmigulec, Szymon Jadczak, Patryk Słowik oraz Dariusz Faron.

Holding Wirtualna Polska w ub.r. osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 38 proc. do 872,24 mln zł i zysku netto z 81,7 do 187,8 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Bianka Mikołajewska i Paweł Figurski przechodzą do Wirtualnej Polski

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl