SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co robią ludzie z plecakami Apple na ulicach Warszawy?

Przez większość maja na ulicach stolicy będzie można zobaczyć osoby z plecakami Apple - będą zbierać dane do aktualizacji map przygotowywanych producenta iPhone'ów.

Nowe Mapy Apple w Polsce działają od 7 kwietnia tego roku, jednak firma ma ambicje polepszać jakość usługi. Stąd też od 8 maja do 30 czerwca ulice Warszawy przejdą ludzie z plecakami Apple, po to by zebrać informacje w strefach dla pieszych w stolicy Polski.

Celem akcji jest przebudowanie od podstaw "mapy całego świata". "W ciągu ostatnich kilku lat Apple przejechał miliony mil pojazdami wyposażonymi w zaawansowany sprzęt do rejestrowania obrazów i danych LiDAR” - informuje koncern z Cupertino.

W plecakach Apple będą zbierane dane o lokalizacjach, ulicach wyłącznie dla pieszych, parkach, placach czy stacjach tranzytowych, gdzie można wykorzystać dane do tworzenia map 2D.

Nowe Mapy Apple

Apple zadba też o ochronę prywatności przechodniów - zamaże na obrazach ich twarze osób, ukryje też tablice rejestracyjne na napotykanych autach.

"Badania stref dla pieszych pozwalają nam ulepszać i aktualizować Mapy Apple na obszarach, gdzie pojazdy nie mogą się poruszać, korzystając z tych samych zabezpieczeń prywatności, co pojazdy Apple Maps" - informuje Apple.

Nowa wersja map Apple została już wprowadzona w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i w kilku innych krajach.

Mapy Apple w Polsce zapewniają lepszą nawigację, wyświetlają punkty orientacyjne w 3D i pozwalają korzystać z funkcji takich jak m.in. Rozejrzyj się czy wskazówki w języku naturalnym

W nowej wersji map wdrożono szybsze i dokładniejsze wskazówki nawigacyjne, szczegółowe obrazy tras, budynków, parków, lotnisk i centrów handlowych oraz trójwymiarowe punkty orientacyjne.

Dołącz do dyskusji: Co robią ludzie z plecakami Apple na ulicach Warszawy?

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janko
Przez większość maja... W jakim to języku?
11 4
odpowiedź
User
.
Szkoda, że jeszcze nie zagląda kto z kim sypia
9 5
odpowiedź
User
mike
Szkoda, że jeszcze nie zagląda kto z kim sypia


Już zagląda od dawna.
8 4
odpowiedź