SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jon Carpenter nowym szefem Comscore. Zastąpił Billa Liveka

Comscore, amerykańska firma zajmująca się analizą marketingową mediów ma nowego szefa. Został nim Jon Carpenter, który awansował z pozycji dyrektora finansowego. Menedżer zastąpił na stanowisku odchodzącego na emeryturę Billa Liveka, w szefostwie Comscore nastąpiły także inne roszady.

Jon Carpenter, fot. Comscore/Mat. prasowe Article

Comscore to funkcjonująca od 1999 r. amerykańska firma, zajmująca się pomiarami i analizą mediów, a także oferująca podmiotom z branży medialnej i firmom reklamowym dane marketingowe. Comscore w USA jest rynkowym rywalem m.in. Nielsena.

Zmiana na mostku

Teraz poinformowano o zmianach w najwyższym kierownictwie Comscore. Jon Carpenter został mianowany szefem firmy. Carpenter obejmuje nowe stanowisko po tym, jak od listopada 2021 r. pełnił funkcję dyrektora finansowego w Comscore. Menedżer zastępuje Billa Liveka, który na początku br. ogłosił planowane przejście na emeryturę.

Carpenter wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych na szczeblu operacyjnym i finansowym w NBCUniversal, Nielsenie i Publisher's Clearing House, gdzie pełnił funkcję dyrektora finansowego. Swoją karierę rozpoczął w General Electric, a także pracował w kierownictwie finansowym w Sears Holdings.

Czytaj także: Nielsen przedstawia rozwiązanie do pomiaru mediów bez plików cookie

- Silna koncentracja operacyjna Jona, strategiczna mądrość i doświadczenie w prowadzeniu zarówno wzrostu, jak i rentowności są dokładnie tym, czego potrzebujemy w kolejnym rozdziale Comscore – zaznaczyła w komunikacie dr Nana Banerjee, nowo mianowana niewykonawcza przewodnicząca zarządu. - Oprócz doświadczenia w finansach, jak również w sektorze mediów i pomiarów, Jon wnosi etos zorientowany na klienta. Jestem podekscytowana i pewna przyszłości Comscore pod kierownictwem Jona.

Czytaj także: NBCUniversal z nowym partnerami pomiarowymi. Alternatywa dla Nielsena

Oprócz Carpentera i Banerjee, którzy wcześniej pełnili funkcję dyrektora zarządu, Mary Margaret Curry, obecnie główny księgowy Comscore, awansowała na stanowisko dyrektora finansowego. Brent Rosenthal nadal będzie pełnił funkcję głównego dyrektora prowadzącego projekty.

Z kolei członek zarządu Irwin Gotlieb ogłosił swoją rezygnację z członkostwa w zarządzie, oświadczając, że odejście nie jest wynikiem jakichkolwiek nieporozumień z firmą.

Dołącz do dyskusji: Jon Carpenter nowym szefem Comscore. Zastąpił Billa Liveka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl