SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat, Reddev i Zygmunt Solorz ogłosili wezwanie na akcje po 35 zł za szt. „Przed końcem roku nowa strategia”

Cyfrowy Polsat, Reddev Investments oraz Zygmunt Solorz ogłosili wezwanie do sprzedaży 263.807.651 akcji Cyfrowego Polsatu, stanowiących 41,24 proc. kapitału zakładowego i 34 proc. głosów na WZ, po cenie 35 zł za sztukę - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM Trigon.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego PolsatuArticle

O planach ogłoszenia wezwania Cyfrowy Polsat informował w poniedziałek. We wtorek kurs spółki wyniósł 35,06 zł.

Zgodnie z harmonogramem rozpoczęcie przyjmowania zapisów nastąpi 18 października i zakończy się 16 listopada.

Zawarcie transakcji sprzedaży akcji planowane jest na 19 listopada, a rozliczenie transakcji sprzedaży akcji na 24 listopada.

Nabywać akcje w ramach wezwania będzie Cyfrowy Polsat i Reddev.

Wzywający podkreślili, że zamierzają nadal koncentrować działalność operacyjną Cyfrowego Polsatu i grupy kapitałowej przede wszystkim w obszarze mediów i telekomunikacji. Cyfrowy Polsat i Zygmunt Solorz prowadzą obecnie analizy strategiczne, których efektem ma być podjęcie ewentualnych decyzji o rozwoju działalności biznesowej grupy kapitałowej spółki w nowych obszarach, celem sukcesywnego wzmacniania i podnoszenia wartości grupy z korzyścią dla akcjonariuszy.

Zygmunt Solorz nie zamierza zmniejszać udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Cyfrowego Polsatu.

"Ponadto, jeśli w wyniku wezwania wzywający nie nabędą wszystkich akcji objętych wezwaniem, tj. 263.807.651 (dwieście sześćdziesiąt trzy miliony osiemset siedem tysięcy sześćset pięćdziesiąt jeden) akcji, wzywający 1 (Cyfrowy Polsat - przyp. red.) nie wyklucza dalszego nabywania akcji własnych, z zastrzeżeniem konieczności spełnienia odpowiednich wymogów nakładanych przez przepisy prawa powszechnie obowiązującego w odniesieniu do nabywania akcji własnych" - napisano w wezwaniu.

Zarząd szacuje, iż całościowy koszt wezwania nie przekroczy łącznej kwoty 2,93 mld zł.

W przesłanym oświadczeniu Zygmunt Solorz, większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, ocenił że grupa jest obecnie w ważnym momencie i może podjąć nowe wyzwania oraz zaangażować się w nowe obszary biznesu, a część spośród obecnych akcjonariuszy może nie mieć intencji dalszego pozostawania inwestorami

Cyfrowy Polsat przed końcem 2021 roku planuje przedstawić strategię

Zarząd Cyfrowego Polsatu planuje przedstawić plany rozwoju w ramach publikacji strategii przed końcem 2021 roku - poinformował  rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus Tomasz Matwiejczuk.

"O nowych kierunkach biznesowych będziemy mówić w ramach publikacji strategii. Zgodnie z zapowiedzią Macieja Steca, wiceprezesa zarządu ds. strategii, opowiemy o tym przed końcem roku. Zarząd Cyfrowego Polsatu zadba o to, by każdy podjął swoją decyzję w komfortowych warunkach. Nie wywieramy na nikogo presji czasowej, zachęcamy do pozostania naszym akcjonariuszem, bo czeka nas dużo ciekawych i wartościowych projektów" - powiedział rzecznik.

Zygmunt Solorz posiada obecnie 58,75 proc. akcji Cyfrowego Polsatu poprzez TiVi Foundation, w tym za pośrednictwem Reddev Investments Limited 48,41 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat, Reddev i Zygmunt Solorz ogłosili wezwanie na akcje po 35 zł za szt. „Przed końcem roku nowa strategia”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Teleman
Oj boli zige dzielenie się dywidenda
odpowiedź
User
Do Telemana
No, błysnąłeś inteligencją i życzliwością. Współczuję znajomym, jeśli masz takich
odpowiedź