SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elon Musk reaktywował konto Kanye Westa na Twitterze po rebrandingu X

Platforma X (wcześniej Twitter) przywróciła konto Kanye Westa na platformie mediów społecznościowych. West nie będzie mógł zarabiać na swoim koncie, a obok jego postów nie będą pojawiać się żadne reklamy.

Konto muzyka zostało zawieszone w grudniu 2022 roku w związku z naruszeniem zasad platformy dotyczących podżegania do przemocy. Zawieszenie nastąpiło po wielu antysemickich komentarzach Westa – który legalnie zmienił nazwisko na Ye.

Takie zachowanie artysty doprowadziło również do zerwania z muzykiem wielu kontraktów biznesowych, w tym partnerstwa z Adidasem i luksusowym domem mody Balenciaga.

Chociaż CNN w tamtym czasie nie było w stanie określić, który tweet był ostatnią kroplą, która "przelała czarę goryczy",  dzień przed jego zawieszeniem West zamieścił na Twitterze zmieniony obraz Gwiazdy Dawida ze swastyką w środku.

X od dawna jest uwikłany w kwestie związane z moderacją, a dyrektor generalny platformy, Elon Musk, określa się jako „absolutysta wolności słowa”. Po uzyskaniu zgody na zakup firmy w październiku zeszłego roku, powiedział, że Twitter będzie „bardzo niechętnie usuwał rzeczy” i „będzie bardzo ostrożny w przypadku stałych banów”.

Ale po zawieszeniu konta Kanye Westa Musk napisał na Twitterze: „Starałem się jak mogłem. Mimo to ponownie naruszył naszą zasadę zakazującą podżegania do przemocy”.

 Nowe zasady bezpieczeństwa X

W kwietniu tego roku zespół bezpieczeństwa X uruchomił nową strategię egzekwowania treści o nazwie „Wolność słowa, brak zasięgu”, która skupiała się na „ograniczaniu zasięgu tweetów, które naruszają nasze zasady, poprzez uczynienie treści mniej wykrywalnymi”. Takie podejście częściowo wymaga od zespołu „proaktywnego zapobiegania pojawianiu się reklam obok treści” oznaczonych jako naruszające zasady.

Na początku lipca br. zespół ds. bezpieczeństwa poinformował, że te oznaczone tweety „uzyskują o 81 proc. mniejszy zasięg lub wyświetlenia” niż tweety nieobjęte ograniczeniami oraz że „ponad 99,99 proc. wyświetleń tweetów pochodzi z… treści, które nie naruszają naszych zasad ”.

Zasady Twittera dotyczące  wypowiedzi zabraniają podżegania do przemocy i gloryfikowania jej, życzenia krzywdy innym osobom oraz grożenia innym. Ale platforma  robi pewne wyjątki, w tym dla „figur retorycznych, satyry lub ekspresji artystycznej, gdy kontekst wyraża raczej punkt widzenia niż podżeganie do przemocy lub wyrządzenia szkody”.
X zaznacza, że jeśli użytkownik uzna, że ​​jego konto zostało niesłusznie zawieszone, może złożyć odwołanie.

West zapewnił, że nie będzie używał antysemickiego języka

Nie wiadomo, czy West złożył odwołanie od decyzji platformy, czy też coś innego skłoniło Muska do reaktywacji konta. Wall Street Journal donosi, że konto Westa przywrócono "po otrzymaniu zapewnienia, że nie użyje on platformy do rozpowszechniania antysemickiego lub w inny sposób szkodliwego języka".

Od niedzieli rano Kanye West, którego konto na X/ Twitterze ma ponad 31 milionów obserwujących, nie opublikował nic nowego, odkąd został zawieszony osiem miesięcy temu.

Kanye West twierdził, że stracił 2 miliardy dolarów  w transakcjach biznesowych z powodu swoich antysemickich tyrad, w tym zerwania z nim kontaktów biznesowych przez Adidasa.

Dołącz do dyskusji: Elon Musk reaktywował konto Kanye Westa na Twitterze po rebrandingu X

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Przecież on otwarcie popiera H.i.t.l.e.r.a
odpowiedź