SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skarga na projekt wspólnej platformy Warner Bros. Discovery, Disneya i Foksa

Firma Fubo, zajmująca się transmisją sportu w streamingu sprzeciwia się planom stworzenia wspólnej platformy Warner Bros. Discovery, The Walt Disney Company i Fox Corporation. Do Sądu Federalnego w Nowym Jorku trafił pozew w tej sprawie. Fubo twierdzi, że możemy mieć z działaniami prowadzącymi do monopolu.

Należący do Disneya kanał ESPN, Fox Corporation i Warner Bros. Discovery planują jeszcze w tym roku uruchomić wspólną usługę streamingową z transmisjami sportowymi. Firmy zamierzają powołać do tego celu spółkę joint-venture. W ofercie mają być m.in. kanały ESPN, ESPN2, ESPNU, SECN, ACCN, ESPNews, TNT, TBS, TruTV, FS1, FS2 i BTN.

ESPN i WBD posiadają większość praw do rozgrywek NHL i NBA; Fox, Warner Bros. Discovery i ESPN kontrolują emisje Major League Baseball. Nowa platforma ma transmitować: NFL, NBA, MLB, NHL, NASCAR, College Sports, UFC, PGA TOUR Golf, Grand Slam Tennis i piłkarskie mundiale. Podobnych przypadków współpracy w amerykańskim świecie streamingu może być więcej. Wprowadzenie wspólnej oferty z Paramount+ i Peacock rozważali ponoć Paramount Global i Comcast.

Fubo obawia się nierównej konkurencji

Agregatorem kanałów sportowych jest także Fubo. Firma twierdzi, że zacieśniający współpracę gracze zmuszają ją do oferowania innych drogich stacji o zupełnie odmiennych tematykach. Takie działania mają prowadzić do dławienia konkurencji.

- Przez dziesięciolecia pozwani wykorzystywali swój żelazny uścisk na treści sportowe do uzyskiwania miliardów dolarów nieuczciwych zysków. Ich praktyki powodują, że konsumenci płacą więcej za bardzo popularne treści sportowe, co skutkuje znacznymi szkodami zarówno dla Fubo, jak i naszych użytkowników – można przeczytać w pozwie Fubo.

W 2021 roku prezes polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o rozpoczęciu postępowania antymonopolowego przeciw Telewizji Polsat oraz spółkom Discovery Communications Europe, Discovery Communications Benelux, Discovery Polska i Eurosport zajmującym się dystrybucją kanałów telewizyjnych. Postępowanie dotyczy sprzedaży operatorom stacji telewizyjnych w pakietach. 

UOKiK bada czy Grupa Polsat Plus i TVN Warner Bros. Discovery nie łamią prawa skłaniając sieci kablowe i innych operatorów do umów odnośnie całych pakietów, a nie pojedynczych pożądanych stacji, takich jak Polsat News i TVN24.

Dołącz do dyskusji: Skarga na projekt wspólnej platformy Warner Bros. Discovery, Disneya i Foksa

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fililils
Ale dzięki tej współpracy, klient zapłaci 20 dolarów miesięcznie i będzie miał w jednym miejscu cały sport.

Ile płaci teraz?4 0
odpowiedź
User
bredny
Tak na pewno 20 dolarów za wszystkie te ligi
0 0
odpowiedź