SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Radomszczańska” uruchomiła mobilną aplikację

Lokalny tygodnik „Gazeta Radomszczańska” (Mepress) przygotowała dla swoich czytelników mobilną aplikację. Jest darmowa, można już ją pobierać ze sklepów App Store i Google Play. - To naturalny krok w budowaniu kanałów dystrybucyjnych dla naszych treści - mówi nam wydawca gazety, Andrzej Andrysiak.

Article

Aplikację przygotowała firma CMC Media, która jest także deweloperem portalu Radomszczanska.pl. Dostęp do treści w aplikacji odpłatny, w trzech wariantach subskrypcyjnych: miesięcznym (pierwszy miesiąc 1 zł w opcji, kolejne 9,40 w opcji autoodnawialnej), kwartalnym (27 zł) i rocznym (90 zł).

Jak mówi w rozmowie z nami wydawca „Gazety Radomszczańskiej”, Andrzej Andrysiak – to kolejny, naturalny krok w budowaniu kanałów dystrybucyjnych dla treści gazety. - Najciekawsze, najszybsze, najważniejsze wiadomości z Radomska i powiatu radomszczańskiego. Newsy, dziennikarstwo śledcze, rozmowy, analizy, sylwetki, historia. Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie - reklamuje swój najnowszy produkt redakcja.

 

„Gazeta Radomszczańska” jest prekursorem wśród lokalnych wydawców nie tylko jeśli chodzi o mobilną aplikację. W październiku ub. roku wprowadziła płatne treści na swojej stronie. - Traktujemy paywall jedynie jako kolejny kanał dystrybucji, czytelnik wybierze, który jest dla niego atrakcyjniejszy. Liczymy, że w ciągu dwóch lat liczba subskrybcji przewyższy sprzedaż egzemplarzową – mówił nam wówczas Andrzej Andrysiak. Założycielami „Gazety Radomszczańskiej” w 1992 roku byli Mira i Jacek Łęscy. W pierwszych latach tygodnik wydawała Fundacja Inicjatyw Kulturalnych, w kolejnych - Jacek Łęski. Od 2014 roku wydawcą jest spółka Mepress, której prezesem jest Danuta Andrysiak.

Wydawcą pisma jest Andrzej Andrysiak, który w lutym 2017 roku odszedł z „Dziennika Gazety Prawnej”, gdzie odpowiadał za weekendowe wydania.  Od stycznia Andrysiak będzie także redaktorem naczelnym kanału News24. - „Gazeta Radomszczańska” pozostaje w świetnym rękach redaktora naczelnego Janusza Kucharskiego – zapewnia, zaznaczając, że dalej będzie jej wydawcą.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Radomszczańska” uruchomiła mobilną aplikację

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ee
Wow! Celują widocznie w młodszego czytelnika, ale ten – szczególnie w małych miastach – po papier raczej nie sięgnie. Kliknie w apalikacje? Też wątpie. To są zwykle nudy niczym nie zachęcające i nie będące w żaden sposób atrakcyjniejsze od wejścia na stronę gazety. Zawsze można też wyciągnąć sobie ikonkę z bezpośrednim linkiem na ekran.
odpowiedź