SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Emitel zgodził się zapłacić 192 mln zł ws. kupna Info-TV-Operatora

Na mocy ugody operator radiofuzyjny Emitel zapłaci spółce Magna Polonia 192,5 mln zł. To koniec wieloletniego sporu prawnego dotyczącego kupna przez Emitel firmy Info-TV-Operator kilkanaście lat temu.

W komunikacie giełdowym Magna Polonia podała, że w ramach ugody za 192,5 mln zł, które Emitel wpłacił już na depozyt notarialny, zobowiązała się wycofać roszczenia prawne wobec operatora.

- Wypłata kwoty z depozytu notarialnego nastąpi po wydaniu przez Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnego postanowienia o umorzeniu postępowania. Zgodnie z postanowieniami ugody, może ona ulec rozwiązaniu, jeżeli cofnięcie pozwu uznane zostanie przez Sąd Apelacyjny w Warszawie za niedopuszczalne - zaznaczono.

Wyrok korzystny dla Magna Polonia, Emitel się odwołał

W grudniu 2013 roku Magna Polonia złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Emitelowi o zapłatę 185 mln zł w związku z roszczeniami dotyczącymi transakcji zbycia na rzecz Emitela właściciela Info-TV-Operatora.

W ocenie Magna Polonia przy transakcji zbycia 100 proc. udziałów w kapitale spółki Romford Investments, będącej właścicielem operatora Info-TV-Operator, Emitel naruszył ciążące na nim "zobowiązanie do zachowania poufności, dopuszczając się przy tym czynu nieuczciwej konkurencji". Emitel uważał, że te roszczenia są bezpodstawne.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W połowie 2021 roku Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził dla Magna Polonia od Emitela kwotę 163,74 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi, które na dzień wydania wyroku wynosiły 99,7 mln zł. Ponadto sąd stwierdził, że koszty procesu, w tym koszty zastępstwa procesowego w wysokości sześciokrotności stawki minimalnej, ponosi w całości Emitel. Sąd oddalił powództwo w pozostałej części.

Emitel nie zgadzał się z tym orzeczeniem i złożył odwołanie, zapewnił w oświadczeniu, że „nigdy nie naruszył zobowiązania do zachowania poufności”. - Lektura uzasadnienia wyroku, doręczonego przez Sąd 6 grudnia 2021 roku, jedynie umocniła to przekonanie. Oczekujemy, że trwająca już ponad osiem lat sprawa znajdzie szybki finał w korzystnym dla Emitel rozstrzygnięciu Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Emitel posiada pełne wsparcie ze strony właściciela w podjęciu stanowczych działań w tym sporze, przede wszystkim, co do wniesienia apelacji od wyroku Sądu" - wyliczyła firma.

Emitel ma nowego właściciela

W listopadzie ub.r. brytyjski fundusz Cordiant Digital sfinalizował kupno 100 proc. akcji Emitela. Poprzednio właścicielem operatora przez 9 lat był amerykański fundusz Alinda Capital Partners (obecnie działający pod nazwą Astatine Investment Partners).

Cordiant Digital za Emitela zapłacił 352 mln funtów.

W 2021 roku Emitel osiągnął wzrost skonsolidowanych przychodów o 8,3 proc. do 485,91 mln zł (z czego 207,7 mln zł pochodziło od Telewizji Polskiej i Cyfrowego Polsatu) oraz 112,94 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Emitel zgodził się zapłacić 192 mln zł ws. kupna Info-TV-Operatora

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl