SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Problem z odbiorem dwóch kanałów z multipleksu eksperymentalnego BCAST

Część odbiorców multipleksu eksperymentalnego firmy BCAST ma problem z odbiorem dwóch kanałów. Po uruchomieniu Polsatu lub EWTN Polska przez chwilę pojawia się dźwięk, a następnie widać tylko „ciemność”.  Operator MUX-u testowego zapewnia, że trwają prace nad wyeliminowaniem takich kłopotów.

W skład multipleksu BCAST wchodzi m.in. EWTN PolskaW skład multipleksu BCAST wchodzi m.in. EWTN Polska

Multipleks eksperymentalny BCAST jest dostępny w Gdańsku, Warszawie i we Wrocławiu. W jego skład wchodzą: Polsat, EWTN Polska, Nowa TV, TV Okazje, 4fun Kids, Stars.TV i lokalna TV Regionalna.pl z Lubina. Problem ma dotyczyć tylko dwóch pierwszych stacji. Występuje na niektórych dekoderach.

- Ja mam nadal problem z odbiorem tych dwóch kanałów w multipleksie testowym BCAST. Po przełączeniu na jeden z tych kanałów na 1 sekundę pojawia się dźwięk i ciemność. Odbieram na dekoderze Ferguson Ariva 254 Combo. Pozostałe kanały wchodzące w skład tego MUX-u normalnie odbierają – napisał na Forum „SAT Kuriera” internauta o nicku Burito.

„Nadmiarowa sygnalizacja”

Internauta poprosił o pomoc związaną z Cyfrowym Polsatem spółką BCAST. - Dziękujemy uprzejmie za zgłoszenie. Informuję, że wspólnie z dostawcą stacji czołowej pracujemy obecnie nad rozwiązaniem problemu, który jest spowodowany nadmiarową sygnalizacją na serwisach Polsat HD oraz EWTN HD, która z kolei powoduje, że niektóre odbiorniki mogą mieć problem z prawidłową synchronizacją do strumieni wideo w/w serwisów - odpowiedział kierownik ds. techniki w BCAST.

Pozwolenie na emisję eksperymentalną w trzech miastach wygaśnie 20 września. BCAST zwróci się jednak do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na dalsze nadawanie. Niewykluczone jest też poszerzenie oferty multipleksu. - Prowadzimy rozmowy z nowymi nadawcami, którzy zgłaszają się do nas. W multipleksach lokalnych upatrują oni swoich szans na wyjście z ofertą poza tradycyjne kanały dystrybucji (satelita, kablówka, internet) i w ten sposób sprawdzają jakość, dotarcie oraz odbiór społeczny – informowała niedawno Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.

Ostatnio dla części widzów skończyły się problemy z odbiorem kanału Wydarzenia 24, który wchodzi w skład MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej. Wcześniej niektórzy użytkownicy narzekali na zacinający się obraz i dźwięk podczas odtwarzania stacji. Sony i Philips wdrożyły nowe oprogramowanie na telewizory, które usunęło usterkę.

Dołącz do dyskusji: Problem z odbiorem dwóch kanałów z multipleksu eksperymentalnego BCAST

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WściekłyChopin
Ten operator to sam problem. Niestabilny sygnał, problemy z niewłaściwym serwisem, problem z numeracją kanałów na dekoderze manty.
odpowiedź
User
MS
Okolice Bytomia (Radzionków) problem z odbiorem kanałów Power TV, Filmax, Nuta Gold, Junior Music, TVC i Xtreme TV wszystkie na częstotliwości 594.000 MHz. Problem dotyczy tunera Vu+duo4KSE sygnał 99%, po ułamku sekundy zero i tak w kółko. Wszystkie inne częstotliwości OK.
odpowiedź