SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trzy nowe kanały telewizyjne z koncesjami KRRiT. „Świetna wiadomość”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o udzieleniu koncesji kanałom Szlagier TV, TVC Super (Grupa MWE) oraz Kabaret TV (Wirtualna Polska Media). – Wystartujemy w dniu otrzymania podpisanej koncesji, dziękuję za świetną wiadomość - mówi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE. 
 

"Karuzela Śmiechu"

Koncesja satelitarna dla stacji Szlagier TV trafi do spółki MWE Family. Będzie to stacja o charakterze wyspecjalizowanym, muzycznym. Grupa MWE otrzyma też koncesję satelitarną na kanał wyspecjalizowany filmowo-reportażowo-muzyczno-rozrywkowy TVC Super. Wirtualna Polska Media może z kolei rozpocząć nadawanie stacji Kabaret TV w sieci telekomunikacyjnych o charakterze wyspecjalizowanym, rozrywkowym.

Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT informuje Wirtualnemedia.pl, że we wniosku widnieje informacja o rozpowszechnianiu tego kanału przez Canal+ Polska i T-Mobile Polska. Stacja poza serwisem streamingowym Pilot WP może więc trafić do oferty Canal+ online czy Magenta TV.

Jakie treści w nowych kanałach?

Szlagier TV ma nadawać 24 godziny na dobę. Ramówka będzie skoncentrowana na muzyce śląskiej, folkowej, romskiej i góralskiej. Takie kanały cieszą się popularnością na przykład w Bułgarii, Niemczech czy w krajach byłej Jugosławii. Z prezentacji Grupy MWE wynika, że codziennie od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00 stacja ma pokazywać pasmo „Szlagierowe naj z naj!”.  Codziennie od 12.00 do 15.00 oraz w dni powszednie od 18.00 do 21.00 będzie można z kolei oglądać „Szlagiery folkowej sceny”. To blok z miksem hitów śląskich, kaszubskich i pochodzących z innych regionów Polski.

Od grudnia 2020 roku Grupa MWE jest nadawcą kanału TVC. Wcześniej stacja nosiła nazwę NTL Radomsko i należała do Grupy TVN. Przed rebrandingiem została przejęta przez firmę Winnickiego. Z prezentacji Grupy MWE wynika, że w ofercie TVC Super znajdą się głównie formaty reality i dokumentalne. To na przykład „Australijscy poszukiwacze złota”, „Kuchenne Koszmary w Hiszpanii”, „Gdzie jesteś syneczku?” i „Donieck na linii frontu”. Nowe kanały mają być nadawane za pośrednictwem multipleksów lokalnych Grupy MWE (Jelenia Góra, Tomaszów Mazowiecki, Częstochowa, Wrocław, Świdnica), a także poprzez sieci kablowe. Planowana jest ich emisja satelitarna z transpondera platformy cyfrowej Canal+. 1 marca ruszyły dwie inne nowości od Grupy MWE: Pogoda24.TV i Junior Channel.

Kabaret TV wystartował jako kanał FAST (bezpłatny, z reklamami, oferowany w streamingu) na platformie Pilot WP latem 2022 roku. Od kilku miesięcy Wirtualna Polska zamiast tej stacji nadaje kanał Karuzela Śmiechu. Firma wystąpiła wówczas o koncesję do KRRiT, która pozwoli na emisję Kabaret TV w sieciach kablowych i serwisach streamingowych. 

Dołącz do dyskusji: Trzy nowe kanały telewizyjne z koncesjami KRRiT. „Świetna wiadomość”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mi
Czytając WP i resztę prasy z Axela czułem sie jak w kabarecie,a nie polskiej rzeczywistości.
37 15
odpowiedź
User
Jan
Kanały dla emerytów. Chyba już tylko oni oglądają tv.
29 13
odpowiedź
User
.
Zapychacz TV.
34 6
odpowiedź