SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kaufland reklamuje się jako miejsce pracy

„Kaufland – więcej niż myślisz” to hasło najnowszej kampanii employer brandingowej sieci sklepów Kaufland, która przekonuje, że praca w dużej firmie handlowej to nie tylko benefity, atrakcyjne wynagrodzenie czy szansa na rozwój w różnych obszarach i na rozmaitych stanowiskach, ale przede wszystkim różnorodni, ciekawi ludzie ze swoimi pasjami i zainteresowaniami.

Do udziału w kampanii zaproszono pracowników z różnych obszarów sieci. Ambasadorzy marki w przygotowanych kreacjach wskazują, co poza finansowymi korzyściami zyskują dzięki pracy w Kauflandzie.  

W komunikacji akcentowane są cztery istotne aspekty: szeroki wachlarz benefitów, konkurencyjny na rynku poziom wynagrodzenia, a także realne perspektywy zawodowe i szanse rozwoju.

- W najnowszej kreacji mówimy językiem korzyści, w prosty sposób pokazując, że wybór naszej firmy jako pracodawcy jest szansą nie tylko na realny rozwój zawodowy i konkurencyjne w branży zarobki, ale przede wszystkim pozwala skutecznie realizować się w sferze prywatnej. Dowodem na to są ambasadorzy, nasi pracownicy, którzy zdecydowali się zaprezentować siebie i firmę w kampanii. Muszę przyznać, że liczba osób, które chciały podzielić się swoimi odczuciami, przerosła nasze oczekiwania – zaznacza Kalina Kordalska, dyrektor Działu Relacji Pracowniczych w Kaufland.

25 bohaterów kampanii

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kaufland wyłonił 25 bohaterów kampanii, których zaproszono na profesjonalną sesję fotograficzną. Ambasadorzy, którzy w kreacjach ukazywani są jako interesujące osobowości, wskazują na różne aspekty pracy w sieci Kaufland. Wątki poruszane w kampanii są wynikiem rozmów przeprowadzonych z pracownikami podczas sesji, z których wynika, że doceniają oni Kaufland przede wszystkim za poziom wynagrodzenia oraz szeroki wachlarz benefitów, które zapewniają stabilność zawodową. W wypowiedziach pojawiał się również temat szans rozwoju zawodowego.

Ambasadorzy w kampanii podkreślają również, że system pracy wspiera życie rodzinnie i pozwala zachować work-life bance. Kreacje utrzymane są w nieformalnej stylizacji, a hasłem przewodnim całej kampanii jest claim „Kaufland – więcej niż myślisz”. W komunikacji wizualnej wykorzystano ciekawy zabieg: znak większości „>”, który jest jednocześnie literą „c” w słowie „więcej” i podkreśla przekaz kampanii, stanowiąc wizualne odzwierciedlenie głównej idei komunikatu.

Outdoorowa część kampanii będzie widoczna w lokalizacjach, w których prowadzone są procesy rekrutacyjne. W ramach kampanii przygotowano nie tylko spoty radiowe oraz billboardy, ale także aktywności  w sferze digitalowej – w mediach społecznościowych sieci (Tik-Tok, Instagram, LinkedIn i Facebook).  W kolejnym etapie kampanii zostanie stworzony również spot filmowy, który będzie komunikowany w kanałach digitalowych.

Dołącz do dyskusji: Kaufland reklamuje się jako miejsce pracy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WściekłyChopin
Jeżeli marka zaczyna do czegoś przekonywać, oznacza to, że jest odwrotnie do tych przekonywań.
Wszystkie markety tego typu, to obozy pracy. Nie szanuje się tam pracownika.
6 4
odpowiedź
User
nick
...znak większości „>”, który jest jednocześnie literą „c”...
No tak bardziej to jest jej graficznym przeciwieństwem chyba...🤔
0 0
odpowiedź