SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa ZPR Media zamyka dwa magazyny. Będą zwolnienia

Grupa ZPR Media od lipca zawiesza wydawanie dwóch swoich magazynów: „Dobre Wnętrze” i „M jak Mieszkanie”. Pociąga to za sobą zmiany w pionie Wnętrza w Grupie. Jak się dowiedzieliśmy, reorganizacja pociąga za sobą zwolnienia: pracę straci kilka osób.

Zbigniew Benbenek, właściciel grupy ZPR (fot. Super Express) Article

Decyzja o zawieszeniu wydawania obu pism podyktowana jest względami ekonomicznymi – komunikuje wydawca. W 2020 roku przychody krajowe spółki Time zmalały rok do roku z 303,15 do 270,08 mln zł, a te z zagranicy - z 1,58 mln zł do 552,9 tys. zł.

W związku z zawieszeniem wydawania magazynów „Dobre Wnętrze” i  „M jak Mieszkanie",  następują też zmiany personalne w pionie „Wnętrza" Grupy ZPR Media. Obejmą one działy redakcji, reklamy, produkcji i kolportażu. Zostanie również przeprowadzona reorganizacja zespołu redakcyjnego serwisu Urzadzamy.pl. A to oznacza zwolnienia: jak się dowiadujemy - ogółem pracę stracić ma około 10 osób.

Redaktor naczelną serwisu Urzadzamy.pl pozostaje Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, która tę funkcję sprawuje od 2017 r.  Stanowisko business unit director obejmie Agnieszka Wirtwein-Przerwa. Tym samym będzie odpowiadać za strategię biznesową, produktową i redakcyjną, budowanie spójnych działań marketingowych, realizację celów biznesowych w segmentach wnętrza, zdrowie i parenting. Agnieszka Gruszczyńska-Hyc była też szefową „M jak Mieszkanie”, a od stycznia 2021 roku, po odejściu Iwony Ławeckiej-Marczewskiej, także redaktor naczelną „Dobrego Wnętrza”.

ZPR Media zostają z trzema tytułami prasowymi

Spółka Time deklaruje, że nadal będzie wydawać pozostałe tytuły ze swojego portfolio („Super Express”, „Murator”, „Moje Mieszkanie"), oraz rozwijać ich obecność w internecie. Według sprawozdania finansowego, w 2020 roku Time łącznie sprzedało 30,9 mln egz. swoich tytułów prasowych, czyli o 15,2 proc. mniej niż w 2019 roku.

Dołącz do dyskusji: Grupa ZPR Media zamyka dwa magazyny. Będą zwolnienia

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl