SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT zajmie się koncesjami kanałów Eleven Sports

Kanały Eleven Sports rozpoczęły w Polsce nadawanie na podstawie belgijskich koncesji. Obecnie nie widnieją jednak w wyszukiwarce usług CSA, czyli odpowiednika Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Stacje czekają na polskie koncesje. - Rozstrzygnięcie zaplanowane jest na jednym z najbliższych posiedzeń KRRiT -  informuje Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

Kanał Eleven Sports 2 Kanał Eleven Sports 2

Z bazy danych MAVISE, z której korzysta m.in. Europejskie Obserwatorium Audiowizualne wynika, że polskie kanały Eleven Sports są zarejestrowane w Belgii. Podlegają też tamtejszej jurysdykcji. Nie wskazano jednak konkretnego regulatora.  Z rejestru programów rozprowadzanych przez operatorów wynika, że siedziba tych kanałów znajduje się w Brukseli.  

Sęk w tym, że w maju 2018 roku Polsat kupił większościowy pakiet udziałów Eleven Sports Network za 38 mln zł. Rok później dokupił pozostałe akcje. W rejestrze usług belgijskiego regulatora CSA (Conseil Sperieur De L'Audiovisuel) śladu po polskich kanałach Eleven nie ma. Są za to belgijskie, holenderskie i francuskie. Właścicielem wszystkich jest spółka Eleven Sports Network Ltd, czyli były właściciel polskich stacji.

Polskie koncesje za kilka tygodni

Niebawem wszystkie kanały powinny otrzymać polskie koncesje. - O koncesje na programy „Eleven Sports 1”, „Eleven Sports 2”, „Eleven Sports 3”, „Eleven Sports 4” wystąpiła spółka Eleven Sports Network Sp. z o.o. Rozstrzygnięcie zaplanowane na jednym z najbliższych posiedzeń KRRiT – zapewnia w rozmowie z  Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

Polsat nie zdradza dlaczego akurat teraz związana z nim spółka wystąpiła o koncesje. - To nic nadzwyczajnego, kwestie formalne wynikające z wcześniejszych ustaleń z Eleven Sports Network - przekonuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Choć KRRiT w lutym przedłużyła koncesję dla głównego Polsatu (wygasała w marcu 2024 roku), to wciąż na rozpatrzenie czekają wnioski odnośnie kanałów: Polsat Cafe (wygasa 28 lipca 2024 roku), Polsatu Sport (wygasa 18 stycznia 2024 r.), Polsat 2 (obowiązuje do 18 stycznia 2024 r) oraz Disco Polo Music (obowiązuje do 24 kwietnia 2024 roku). W czerwcu KRRiT wystąpiła do nadawcy o dane dotyczące struktury własnościowej.

W ofercie kanałów Eleven są m.in. mecze hiszpańskiej La Ligi Santander, francuskiej Ligue 1 Uber Eats czy włoskiej Serie A. Z danych Nielsena wynika, że w 2022 roku Eleven Sports 1 miał 0,16 proc. udziału w rynku, natomiast Eleven Sports 2 0,03 proc.

Dołącz do dyskusji: KRRiT zajmie się koncesjami kanałów Eleven Sports

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
michael112
Polsat raczej nie będzie miał problemów z załatwieniem polskich koncesji w KRRIT.
To nie TVN.
45 7
odpowiedź
User
soul
Polsat raczej nie będzie miał problemów z załatwieniem polskich koncesji w KRRIT.
To nie TVN.
Polsat to polska telewizja , a TVN, amerykańska , mocno lewicowa , widzisz różnice ?
13 22
odpowiedź
User
Gie
Dlaczego kanały sat-kabel chcą polską koncesję jak mogą nadawać na zagranicznej. Zagraniczne koncesje są często bardziej liberalne niż nasze. A możliwe że i tańsze.
19 5
odpowiedź