SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Witoń prezesem IPT Fiber. Pokieruje rozwojem polskich światłowodów wielordzeniowych

Krzysztof Witoń, były prezes Hawe oraz pełnomocnik zarządu Orange Polska został prezesem zarządu należącej do grupy InPhoTech spółki IPT Fiber. Witoń będzie nadzorował rozwój i wdrożenie polskich światłowodów nowej generacji, pierwsza duża inwestycja planowana jest w Lubartowskiej Strefie Gospodarczej.

Krzysztof WitońArticle

Założona w 2017 r. spółka IPT Fiber powstała w celu wdrożenia do produkcji masowej innowacyjnych światłowodów nowej generacji, opracowanych i opatentowanych przez badaczy i inżynierów z grupy InPhoTech.

Grupa InPhoTech opracowuje, rozwija i komercjalizuje rozwiązania oparte na polskiej technologii światłowodowej, zapoczątkowanej w połowie lat siedemdziesiątych XX wieku przez lubelskich naukowców z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Czytaj także: Inea z najszybszym internetem stacjonarnym, T-Mobile liderem operatorów mobilnych

Krzysztof Witoń nowym prezesem

Od 20 kwietnia 2021 r. prezesem zarządu IPT Fiber został Krzysztof Witoń, który od lat związany jest z branżą telekomunikacyjną.

W latach 2018-2020 Witoń był doradcą Infinera Corporation, światowego lidera najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych. Zrealizowane kontrakty obejmują m.in. sektor obronny w wybranych krajach NATO w UE.

Od 2015 do 2018 r. Witoń współpracował z Huawei, wspierając firmę przy dostarczaniu rozwiązań szerokopasmowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz tworząc spółkę konsolidującą usługi jej utrzymania.

Od 2013 do 2014 r. pełnił funkcję prezesa Grupy Hawe – stworzył m.in. koncepcję pierwszego w Polsce operatora dostarczającego rozwiązania światłowodowe w modelu hurtowym, budując sieci szerokopasmowe w województwie warmińsko-mazurskim oraz podkarpackim.

Z kolei w latach 2007-2013 Witoń był pełnomocnikiem zarządu Orange Polska, odpowiedzialnym za uzyskanie finansowania i realizację pierwszych w Polsce projektów budowy sieci szerokopasmowych w ramach funduszy UE w województwie lubuskim i pomorskim oraz powołanie nowatorskiej formuły Otwartej Platformy Inwestycyjnej.

Czytaj także: Plus Światłowód dostępny na łączach Inei i Nexery. Jakie pakiety i ceny?

- Historia zmian cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczych nabrała przyspieszenia, a my się w nią doskonale wpisujemy, jesteśmy gotowi godnie stawić czoła największym światowym graczom - podkreśla Krzysztof Witoń. - Zdecydowanie chcę, żeby osiągnięcia IPT Fiber i polska myśl technologiczna były tym, co nas wyróżnia - rozpoznawalnymi znakami na mapie niezbywalnej infrastruktury XXI wieku.

Według zapowiedzi pierwszą dużą inwestycją spółki IPT Fiber będzie budowa i uruchomienie na terenie Lubartowskiej Strefy Gospodarczej na Lubelszczyźnie nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym wytwarzane będą m.in. polskie światłowody wielordzeniowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Witoń prezesem IPT Fiber. Pokieruje rozwojem polskich światłowodów wielordzeniowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl