SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Zieliński szefem TVP Sport. Szkolnikowski ma objąć "nową, eksponowaną funkcję"

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, po ponad sześciu latach kierowania sportową anteną TVP, odchodzi ze stanowiska. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika jednak, że zostaje w TVP i ma objąć nową, eksponowaną funkcję. Następcą Szkolnikowskiego w TVP Sport został Krzysztof Zieliński, który będzie miał dwóch zastępców. Jednym z nich będzie Sebastian Staszewski, dotąd dziennikarz Interii, który będzie też redaktorem naczelnym stacji. 

Marek Szkolnikowski o swoim odejściu poinformował na Twitterze. „Po 7,5 latach za sterami TVP Sport moja misja powoli dobiega końca. Byłem przekonany, że mogę być cholernie dobrym i skutecznym menedżerem. Zostawiam TVP Sport w optymalnym miejscu – mamy Igrzyska do 2032 roku, Euro 2024, mundial 2026, Euro 2028 i wszystkie mecze reprezentacji Polski. Mamy mistrzowskie imprezy lekkoatletyczne, a dzięki wygranemu przetargowi na 1 ligę i Puchar Polski będziemy mocni przez kolejne lata” – napisał. 

- Cieszę się, że TVP Sport nie jest już postrzegane jak paździerz i że zbudowaliśmy projekt wykraczający poza samą telewizję linearną. Balansując często na granicy absurdu zbudowaliśmy praktycznie od zera nasz internet, powstała nowoczesna aplikacja mobilna, świetnie funkcjonujące media społecznościowe, a nasza strona jest bardzo mocnym punktem na mapie sportowych portali, mimo że nie mamy żadnego wsparcia dużego huba horyzontalnego - dodał. 

Z naszych informacji wynika, że Szkolnikowski pozostaje w Telewizji Polskiej i obejmie tam wkrótce nową funkcję kierowniczą. – Czeka na niego nowy, ważny przydział, o którym jeszcze za wcześnie mówić – usłyszeliśmy nieoficjalnie na Woronicza.

Następcą Szkolnikowskiego - jak się dowiedzieliśmy - został Krzysztof Zieliński (jako pełniący obowiązki), obecnie wicedyrektor biura spraw korporacyjnych TVP ds. strategii i organizacji. Z TVP jest związany od 2021 r. Jest też pełnomocnikiem zarządu Telewizji Polskiej ds. skoordynowania prac nad obsługą Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023, Euro 2024 i letnich igrzysk olimpijskich w 2024 r. 

Z naszych ustaleń wynika także, iż nowy dyrektor będzie miał dwóch zastępców. Jednym ma być nadal Jarosław Idzi (będzie nadal wicedyrektorem ds. produkcyjnych), drugim, odpowiadającym za sprawy programowe - Sebastian Staszewski, dziennikarz dotychczas niezwiązany z TVP. Będzie on też redaktorem naczelnym anteny. 

- Tym samym w moim życiu rozpoczyna się nowy, szalenie ekscytujący rozdział. Rękawy już podwinięte i razem z dyrektorem Krzysztofem Zielińskim od razu bierzemy się do pracy: szykujemy dla Was kilka niespodzianek i ciekawych projektów. Przygotujemy się do wielkich imprez – przed nami mistrzostwa Europy w Niemczech i Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – ale nie zapomnimy też o pięknej przeszłości polskiego sportu, która zasługuje na wyjątkowe upamiętnienie - napisał Staszewski na Twitterze. 

Staszewski jest dziennikarzem sportowym z ponad 15-letnim stażem. Był reporterem Polsat Sport, Interia.pl, Sport.pl, „Gazety Polskiej Codziennie”, „Polski The Times” i „Futbol News”. Współpracował także z BBC, TVN, „Wprost”, „Super Expressem”, Onet.pl czy Natemat.pl. Pełnił rolę korespondenta podczas mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku, a także mistrzostw Europy w 2012, 2016 i 2021 roku. Jest autorem książki „Tajemnice Kadry” i współautorem książki „Peszkografia” - nagrodzonej tytułem Sportowej Biografii Roku 2022 i nominowanej do nagrody Best Stream Awards. Jest także scenarzystą filmów „Druga połowa” i „Wygrać marzenia”.

"Misja nowego kierownictwa"

TVP wieczorem wydała komunikat o zmianach. Zaznaczono w nim także, iż nowe kierownictwo TVP Sport poza bieżącą pracą nad przygotowywaniem transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych (mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Niemczech oraz Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku), zajmie się też rozwijaniem oferty programowej anteny, udoskonalaniem serwisu internetowego sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport, planuje także, wykorzystując unikalne archiwa Telewizji Polskiej, przygotowanie nowoczesnych formatów dokumentalnych i publicystycznych, które przybliżą widzom kluczowe momenty historii polskiego sportu. - W planach jest również rozszerzenie współpracy z oddziałami terenowymi Telewizji Polskiej - czytamy.

Marek Szkolnikowski z TVP Sport związany jest od 2008 roku. Jest dziennikarzem i managerem sportu, sprawozdawcą z wielu międzynarodowych wydarzeń. Biegle mówi po angielsku, niemiecku, włosku i rosyjsku. W lutym 2017 roku został najpierw wicedyrektorem TVP Sport, w połowie tego samego roku objął stanowisko dyrektora. 

Niedawno informowaliśmy, że kierowany przez niego kanał TVP Sport przez kilka najbliższych sezonów pokazywać będzie nowe rozgrywki. Telewizja Polska wygrała bowiem przetarg na wyłączną transmisję Pucharu Polski w trzech kolejnych sezonach. Prawa do emisji Pucharu straci Polsat, który miał je od 2014 roku. Publiczny nadawca - jak ustaliliśmy - wygrał także przetargi na I i II Ligę, Ligę Kobiet i U-19.

Jednocześnie TVP nie zdecydowała się na razie na zakup praw do otwartych meczów Ekstraklasy od Canal+ Polska.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Zieliński szefem TVP Sport. Szkolnikowski ma objąć "nową, eksponowaną funkcję"

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Skromniś
Cholernie dobrze być menadżerem, kiedy wydajesz publiczne pieniądze. A jaki skuteczny byłem!
86 23
odpowiedź
User
Tomek
To ten co po anglistyce został szefem sportu w TVP?
0 0
odpowiedź
User
Brumak
Dość TVP koniec okradaniem.... gdzie podziały 2,8mln nie mówią drożyźnie
0 0
odpowiedź