SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmarł dziennikarz TVP Sport Leszek Jarosz

Nie żyje Leszek Jarosz, dziennikarz sportowy zajmujący się głównie piłką nożną. Był związana z polską sekcją BBC i TV Sport. Miał 56 lat.

Leszek Jarosz, fot. TVP Sport Leszek Jarosz, fot. TVP Sport

Leszek Jarosz zmarł w sobotę, poinformowano o tym na portalu internetowym TVP Sport. - Leszek Jarosz odszedł mając głowę pełną kolejnych pomysłów. Wśród jego planów znajdowało się między innymi przybliżenie historii piłkarskich mistrzostw Europy, a także publikacje na temat występów i postaci Ernesta Wilimowskiego - zaznaczono.

Z publicznym nadawcą Leszek Jarosz był związany od 2006 roku. W ostatnich latach odpowiadał za sportowe programy publicystyczne, w latach 2014-2017 był redaktorem naczelnym portalu internetowego TVP Sport, a wcześniej odpowiadał za serwis sportowy po „Wiadomościach” i „Sportowy wieczór”.

Wcześniej Leszek Jarosz przez 13 lat pracował w polskiej sekcji BBC, m.in. jako reporter polityczny i dyrektor warszawskiego biura.

Leszek Jarosz był historykiem piłki nożnej. Napisał kilkutomową „Historię Mundiali”, współpracował z magazynem „Kopalnia. Sztuka futbolu”. Tworzył profil facebookowy Historia Mundiali.

Jego ostatni artykuł ukazał się na portalu TVP Sport na początku stycznia: Leszek Jarosz napisał o zmarłym wtedy niemieckim piłkarzu, trenerze i działaczu Franzu Beckenbauerze.

TVP Sport żegna Leszka Jarosza

Na platformie X Leszka Jarosza pożegnało wielu dziennikarzy, przede wszystkim tych związanych z redakcjami sportowymi Telewizji Polskiej. - Trudno uwierzyć w tą smutną wiadomość. Jeszcze wczoraj rozmawialiśmy z Leszkiem na temat najbliższych planów. @sport_tvppl traci fantastycznego dziennikarza i wspaniałego człowieka. Łączymy się w bólu z rodziną i najbliższymi Leszka. Spoczywaj w pokoju - napisał Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport. - To tragiczna informacja, nie tylko dla Rodziny @sport_tvppl, ale i dla całego środowiska. Leszek był dziennikarzem wybitnym, a przy tym był fantastycznym, ciepłym człowiekiem. Ostatni raz rozmawialiśmy w czwartek, był pełen energii… Będzie Go bardzo brakować - dodał Sebastian Staszewski, wicedyrektor TVP Sport.

- Nie tylko doskonały dziennikarz, kronikarz piłki m. in w wybitnej „Historii Mundiali”, mądry doradca służący wielką wiedzą - wyliczył Maciej Iwański. - Przede wszystkim Leszku byłeś po prostu dobrym człowiekiem. Trudno się pogodzić z Twoim odejściem. Żegnaj - dodał.

- Niesamowity dziennikarz. Współpraca z nim przy wyborach 100 najlepszych piłkarzy w historii w Kanale Sportowym była wspaniałym doświadczeniem. Wiedza, kultura, życzliwość. Ech - stwierdził Krzysztof Stanowski. - Wielki smutek 😢 wybitny historyk futbolu. Tyle miał jeszcze do zbadania, przekazania, napisania… - napisał Roman Kołtoń.

 

Dołącz do dyskusji: Zmarł dziennikarz TVP Sport Leszek Jarosz

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
1245
Szok. Rozmawialiśmy parę dni temu, jak zwykle, na papierosku koło redakcji sportowej przy schodkach... Często korzystałem z Jego wiedzy. Wielka strata. Moje kondolencje.
7 0
odpowiedź
User
pytam
zmarł nagle, preparat był brany?
0 7
odpowiedź
User
miś społeczny
Nie znam.
0 7
odpowiedź