SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wiceprezes Wirtualnej Polski nie nadzoruje już Moliera2

Michał Brański, wiceprezes Wirtualna Polska Holding, odszedł z rady nadzorczej spółki odzieżowej Moliera2, w którą WP w połowie 2021 roku zainwestowała 10 mln zł.

Michał Brański, fot. materiały prasowe Wirtualnej Polski Michał Brański, fot. materiały prasowe Wirtualnej Polski

Do rady nadzorczej Moliera2 Michał Brański dołączył w lutym 2022 roku. Pół roku wcześniej Wirtualna Polska Holding za 10 mln zł kupiła pakiet akcji stanowiący wówczas ok. 5 proc. kapitału zakładowego odzieżowej spółki. Płaciła 0,54 zł za walor.

Potem Moliera2 przeprowadziła kilka emisji akcji, wskutek których udział Wirtualna Polska Holding znacząco zmalał. W styczniu br. 12,5 mln walorów po 0,12 zł za sztukę objęła spółka należąca do Marcina Michnickiego, prezesa Moliera2.

Obecnie kapitał zakładowy Moliera2 składa się z 397,02 mln akcji. W piątek zapowiedziano walne zgromadzenie (ma odbyć się 22 lutego), na którym głosowana będzie emisja do 150 mln nowych walorów, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

Marcin Michnicki bezpośrednio i poprzez swoją spółkę ma 31,52 proc. akcji Moliera2. W zeszły piątek kurs spółki wynosił 0,091 zł, przez ostatnie dwa lata zmalał o 80 proc. Jak informowaliśmy wiosną ub.r., Wirtualna Polska Holding przez dwa lata obniżyła w swoim bilansie wycenę posiadanych walorów spółki o 7 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: Wirtualna Polska nie dopłaci za wydawcę Jastrząbpost.pl. Odwiedzalność poniżej celów

Moliera2, do której należy platforma e-commerce’owa i kilka butików stacjonarnych z odzieżą luksusową, W pierwszych trzech kwartałach ub.r. zanotowała spadek przychodów z 94,57 do 66,56 mln zł, a jej rentowność netto pogorszyła się z 5,25 mln zł zysku do 13,11 mln zł straty. Natomiast w całym 2022 roku przy 124,25 mln zł wpływów miała 11,88 mln zł straty netto.

Michał Brański jest w radach nadzorczych kilku spółek zależnych Wirtualna Polska Holding, m.in. Wirtualna Polska Media, Wakacje.pl, Totalmoney.pl, Nocowanie.pl, Domodi i Extradom.pl.

W trzecim kwartale ub.r. Wirtualna Polska Holding przy wzroście przychodów o prawie 50 proc. do 405,29 mln zł zwiększyła zysk netto z 50,76 do 71,7 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wiceprezes Wirtualnej Polski nie nadzoruje już Moliera2

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dżizes
foto mówi, że teraz będzie zamieniał wodę w wino, albo po wodzie chodził
17 0
odpowiedź
User
ok
to ten słynny wizjoner?
15 0
odpowiedź
User
brawo - MISZCZ
hahahaha
5 0
odpowiedź