SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UKE o multipleksie testowym DVB-T2 w Szczecinie: Nie wpłynął żaden wniosek

Do niedawna mieszkańcy Szczecina mogli korzystać z multipleksu eksperymentalnego DVB-T2/HEVC Grupy MWE, której siedziba mieści się właśnie w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Czy dodatkowe stacje telewizyjne powrócą?  - Nie wpłynął żaden wniosek o emisję testową - zdradza Wirtualnemedia.pl Klaudia Kieliszczyk, główny specjalista z wydziału komunikacji UKE.

W skład MUX-u testowego MWE w Szczecinie wchodził m.in. Power TVArticle

Multipleksy eksperymentalne naziemnej telewizji cyfrowej pojawiły się, aby przygotować Polaków na standard DVB-T2/HEVC. MUX-1, MUX-2 i MUX-4  z większością kanałów prywatnych wprowadziły zmiany do końca czerwca. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej stwierdził, że multipleksy testowe stracą sens. Ich operatorzy i nadawcy wyrażali jednak zainteresowanie kontynuacją nadawania. Przez cały czerwiec UKE przedłużyła jedynie zgody na działalność multipleksu eksperymentalnego Telewizji Polskiej.

Pozwolenia na pozostałe emisje wygasły. Zniknął MUX związanej z Polsatem firmy BCAST, dostępny w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku (Polsat, Nowa TV, TV Okazje, TVRegionalna.pl, TV Republika, EWTN Polska, Stars TV), MUX TVS w Katowicach (TVS, TV Republika, Polsat, TV Okazje i Radio Silesia) i MUX Grupy MWE w Szczecinie (Filmax, Junior Music, Nuta Gold, Nuta.TV, Power TV, Stars TV,  XtremeTV).  Pod koniec lipca br. UKE zdecydował, że multipleksy testowe mogą wrócić, ale nadawcy prywatni muszą za nie płacić (objęcie zasięgiem jednego miasta powiatowego kosztuje 40 tys. zł rocznie).

Winnicki zapewnia, że kompletuje wniosek

Już na początku sierpnia wrócił multipleks eksperymentalny TVS. Niebawem powinny wznowić nadawanie pozostałe MUX-y. - BCAST złożyło wnioski o zezwolenia na emisje testowe DVB-T2 w poniższych lokalizacjach: 1. Wrocław Sky Tower; 2. Warszawa WTT; 3. Gdańsk Olivia. Aktualnie czekamy na uzupełnienia dokumentów ze strony wnioskodawcy - zdradza Kieliszczyk z UKE. Związana z Polsatem spółka nie wyklucza, że do wznowienia emisji dojdzie we wrześniu br.

Urzędniczka zdradza, że Grupa MWE wystąpiła o zgodę na działanie multipleksu testowego w Katowicach. Był on już dostępny od końca marca do początku maja. Później Emitel przeznaczył nadajnik na potrzeby nadawania regularnych emisji w DVB-T2/HEVC. Po 10-dniowej przerwie firma Winnickiego wznowiła nadawanie, ale tylko na kilka dni. Wygasło wówczas pozwolenie UKE. Obecny wniosek dotyczący emisji w stolicy województwa Urząd analizuje. Co ze Szczecinem? - Kompletujemy załączniki do wniosku  - zapewnia Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE.

Dołącz do dyskusji: UKE o multipleksie testowym DVB-T2 w Szczecinie: Nie wpłynął żaden wniosek

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl