SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Onetu z nowym modelem pracy i systemem rezerwacji biurek

Biura Ringier Axel Springer Polska, które świeciły ostatnio pustkami, mają się od maja mocniej zapełnić. Firma wprowadza system pracy, które nazwała "smart work" - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W praktyce oznacza to, że każdy zespół określi sobie hybrydowy model pracy. Firma uruchomi też system rezerwacji biurek.

fot. materiały prasoweArticle

Częściowy powrót do biur wynika ze zniesienia obostrzeń pandemicznych - jeszcze w marcu firma wymagała testowania na COVID-19 od pracowników chcących korzystać z biura. Teraz takich wymagań już nie ma, a od maja pracowników czekają pewne zmiany. Mowa o trybie "smart work".

- Pracownicy Ringier Axel Springer Polska ze swoimi przełożonymi i zespołami wypracowują sposób pracy – taki, który najlepiej odzwierciedla specyfikę, dynamikę i cele do osiągnięcia danego zespołu - informuje Wirtualnemedia.pl Agnieszka Makowska, rzecznik prasowa Ringier Axel Springer Polska.

- Od 1 maja nasze biura będą wykorzystywane nie tylko jako miejsce pracy dla tych, którzy preferują pracę w biurze, ale również jako miejsce spotkań, burzy mózgów, integracji i współpracy zespołowej - dodaje Makowska.

Zatrudnieni w RASP mogą pracować z innego kraju UE

W firmie są redakcje, których członkowie będą przychodzić do biura np. w określone dni tygodnia - takie rozwiązania funkcjonowały w RASP już wcześniej (w czasie zimowego nasilenia pandemii część redakcji wróciło do pracy zdalnej). Są też np. zespoły, których członkowie pojawiać się będą w biurze sporadycznie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Firma daje również możliwość pracy z każdego miejsca w Polsce. Ale nie tylko. Pracownicy RASP mogą wyjechać do innego kraju Unii Europejskiej i pracować tam do 30 dni w ciągu roku kalendarzowego - takie rozwiązanie spółka wprowadziła w czasie pandemii.

W związku ze zmianami w biurach w Warszawie i Krakowie pojawi się system "smart office" służący do rezerwacji biurek, miejsc parkingowych oraz sal konferencyjnych. - Nowy system ma zapewnić łatwą i szybką rezerwację biurka i miejsca parkingowego, a także udostępnienie go innym, gdy pracujemy zdalnie - mówi Makowska. Mimo tej zmiany zachowano dotychczasowe open space'y poszczególnych redakcji jak i gabinety.

Bez gabinetów w TVN Grupie Discovery

System rezerwacji biurek i miejsc parkingowych funkcjonuje też od 2021 r. w TVN Grupie Discovery. Tam jednak dodatkowo pozbawiono też prawie wszystkich pracowników własnych gabinetów (zachował je tylko zarząd). Od połowy marca TVN Grupa Discovery wprowadziła hybrydowy tryb pracy, w którym przez trzy dni w tygodniu pracownicy pracują stacjonarnie, a przez dwa dni - w domu.

Od dwóch tygodni w warszawskiej siedzibie firmy przy ul. Domaniewskiej 49 działa także punkt adaptacyjny „Projekt Świetlica” - całodzienny punkt opieki i adaptacji dla dzieci uchodźców z Ukrainy oraz rodziców/opiekunów, którzy mogą korzystać z oferty warsztatów i szkoleń orientacyjnych.

Ringier Axel Springer Polska jest właścicielem m.in. portali Onet.pl i Fakt24.pl, dziennika "Fakt", tygodników "Newsweek Polska" i "Auto Świat" czy miesięcznika "Komputer Świat".

Dołącz do dyskusji: Właściciel Onetu z nowym modelem pracy i systemem rezerwacji biurek

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl