SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Kubiak dyrektorem programowym Radia Gdańsk

Piotr Kubiak objął stanowisko dyrektora ds. programu i rozwoju Radia Gdańsk. Z rozgłośnią związany jest od 2018 roku, wcześniej pracował m.in. jako rzecznik prasowy w Grupie Energa. W radiu prowadzi rozmowy polityczne.

fot. materiały prasoweArticle

Kubiak z mediami związany jest od 1996 roku. Pracę zaczynał w „Dzienniku Bałtyckim”, następnie pracował w gdańskim oddziale Polskiej Agencji Prasowej. Był także pomorskim korespondentem i dziennikarzem śledczym dziennika "Rzeczpospolita". Do Radia Gdańsk trafił krótko przedtem, jak z anteny zniknęła „Rozmowa kontrolowana” – polityczne wywiady, prowadzone przez Agnieszkę Michajłow. Michajłow ostatecznie w marcu 2019 roku odeszła z rozgłośni. Polityczne rozmowy prowadzi od tego czasu właśnie Piotr Kubiak.

Na antenie prowadzi najważniejsze audycje publicystyczne: „Gość Dnia Radia Gdańsk", „Komentarze Radia Gdańsk", „Śniadanie polityków w Radiu Gdańsk" oraz „Studio polityka". Jest również członkiem kolegium redakcyjnego rozgłośni. Zanim dołączył do zespołu radiowców pracował także w koncernie energetycznym Energa. Był m.in. rzecznikiem prasowym Grupy Energa, pracował także w obszarze marketingu, gdzie zajmował się komunikacją wewnętrzną. Był także zastępcą redaktora naczelnego gazety korporacyjnej wydawanej w Grupie Energa.

Gdy pracował w „Rzeczpospolitej”, Kubiak był autorem cyklu tekstów o tzw. „aferze sopockiej”, publikowanych na łamach tego dziennika w 2008 roku. Dziesięć lat później, w 2018 roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał Kubiakowi i ówczesnemu szefowi dziennika, Pawłowi Lisickiemu, opublikowanie przeprosin dla prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego i nałożył na nich karę 50 tys. zł zadośćuczynienia. Przeciwko wyrokowi protestowało Centrum Monitorowania Wolności Prasy.

W 2020 roku publiczne Radio Gdańsk wypracowało zysk powyżej 500 tys. zł i - dzięki kapitałowi zapasowemu z lat poprzednich - prognozuje płynność finansową w najbliższych latach. Wpływy spółki wyniosły 21,3 mln zł, z czego niemal 18 mln zł to abonament i rekompensata z tytułu utraconych wpływów abonamentowych.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Kubiak dyrektorem programowym Radia Gdańsk

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ha,ha,ha
padam ze śmiechu. ps. Jeśli już piszecie, że pracował w Rzepie to z łaski swojej wyjaśnijcie, że to było po jej przejęciu przez Lisickiego i spółkę.
odpowiedź
User
w Enerdze
znalazł się po przejęciu rządów w PL przez PIS.
odpowiedź
User
Rupert
Jak się pisze artykuł nt konkretnej osoby to powinno być zdjęcie tej osoby a nie mikrofonu Radia Gdańsk. Poważne problemy warsztatowe mają wirtualne media. Co do Radia Gdańsk, czekam, bardzo dobrze, że Piotr Kubiak został dyrektorem programowym. Czekam na zdecydowane zmiany w rozgłośni.
odpowiedź