SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat wnioskuje o rejestrację nazwy Polsat Box+. Używa go konkurencyjny Canal+

Do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej wpłynęły wnioski Cyfrowego Polsatu i Polkomtela odnośnie rejestracji znaków słownych Polsat Box + i Polsat Box Plus. - Rejestrujemy wiele różnych znaków, co nie znaczy, że ze wszystkich korzystamy - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Budynek z logotypem Polsat Box Budynek z logotypem Polsat Box

Z wykazu Urzędu Patentowego RP wynika, że wnioski są w trakcie rozpatrywania. Mają wciąż status „zgłoszeń ujawnionych”.  W wykazie towarów, który ma obowiązywać rejestracja umieszczono m.in. dekodery, kamery, konwertery, sprzedaż hurtową z branż telekomunikacyjnej i telewizyjnej, zarządzanie działalnością gospodarczą w zakresie stacji radiowych i stacji telewizyjnych, usługi w zakresie emisji radiowej i telewizyjnej, usługi zapewniania dostępu do treści, stron internetowych i portali, usługi w zakresie prowadzenia stacji telewizyjnych polegające na zapewnieniu infrastruktury technicznej, nadawanie i transmisja programów przez satelitę, nadawanie programów telewizji kablowej, transmisja satelitarna.

Do jakich usług będą wykorzystywane nazwy Polsat Box + i Polsat Box Plus? - Rejestrujemy wiele różnych znaków, co nie znaczy, że ze wszystkich korzystamy. Jeśli będziemy mieli jakieś plany związane z nowymi znakami, to na pewno o tym poinformujemy - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Dwa lata temu rejestracje w Urzędzie Patentowym RP poprzedziły rebranding platformy cyfrowej Cyfrowy Polsat na Polsat Box oraz zmiany logotypów większości kanałów Polsatu. Wówczas nie sięgnięto po wszystkie zarejestrowane nazwy. Do tej pory nie jest używana na przykład Polsat GO PPV.

Spór o „+” w nazwie z Canal+

Niespełna dekadę temu Cyfrowy Polsat kupił firmę Polkomtel, operatora sieci komórkowej Plus. Plusy w nazwach mogą stanowić podkreślenie związku tych marek, co ułatwi sprzedaż pakietowej oferty. Wkrótce spodziewany jest rebranding UPC Polska na Play. Także Orange i T-Mobile sprzedają swoje usługi telefonii, internetu i telewizji pod jednym szyldem.

Z „+” w nazwie Polsat Box może być kojarzony z konkurencyjną platformą cyfrową Canal+. W 2014 roku Telewizja Polsat musiała zmienić nazwę kanału Polsat News+ na Polsat News 2. Wtedy platforma nc+ (dzisiaj Canal+)  oskarżyła stację o naruszenie prawa do znaku towarowego i czyn nieuczciwej konkurencji. Sąd zdecydował o zabezpieczeniu powództwa.

- W naszej ocenie posługiwanie się znakiem, który na rynku telewizyjnym jednoznacznie kojarzony jest z Canal+ i stanowi istotny element identyfikacji kanałów należących do platformy nc+, jest naruszeniem praw do znaków towarowych i czynem nieuczciwej konkurencji - mówił Wirtualnemedia.pl Arkadiusz Mierzwa, ówczesny rzecznik prasowy nc+ - „+” jest także zarejestrowanym i chronionym prawem wspólnotowym znakiem towarowym na rzecz francuskiej Canal+ Groupe - dodawał Mierzwa.

W ostatnich latach relacje na linii Polsat – Canal+ mocno się jednak ociepliły. W ofercie Polsat Box są kanały francuskiej grupy (m.in. Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 4, Planete+, Ale Kino+, MiniMini+, TeleToon+, Kuchnia+, Domo+). W Canal+ znajdziemy większość stacji Polsatu, w tym kanały Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów. Serwis streamingowy Canal+ online dołączył dzięki zasadzie must carry, must offer Polsat i TV4 w jakości HD, podczas gdy TVN jest oferowany jedynie w SD. Polsat i Canal+ stworzyły nawet razem serial „Sortownia”, który miał premierę 16 czerwca.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat wnioskuje o rejestrację nazwy Polsat Box+. Używa go konkurencyjny Canal+

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cc
Może fuzja blisko? Nie od dziś wiadomo, że wyniki C+ Polska są dużo poniżej oczekiwań.
29 13
odpowiedź
User
MK96
Jaka fuzja? 😅 Nie będzie na to zgody Państwa. Mielibyśmy monopol na całego...
28 9
odpowiedź
User
fan
Kolejny rebranding polsat box go się szykuje?
0 0
odpowiedź